Wpis z mikrobloga

#antykapitalizm #neuropa #4konserwy #bekazlibka #bekazkonfederacji

O mój boże. Jaki cudowny i legendarny skowyt w gorących.

Paru krezusów klikających w kąkuter w IT-JANUSZ, uważa, że reszta Polaków nie jest godna ich podatków oraz powinni im dziękować na kolanach, że się litują i w ogóle się tutaj z tych ochłapów z b2b rozliczają xD

Oczywiście spośród tych kilkuset plusów 90% od osób, które nie zarabiają wcale lub śmigają za minimalną. W końcu podatek progresywny to czysty komunizm. Najważniejsze, żeby Dominika Kulczyk miała na nowy śmigłowiec, a Dorian p----------a w kołchozie za tysiaka mniej. Tak jak mu powiedział pan Janusz, który odziedziczył milionowy majątek po mamie i pan Krzysztof, który nigdy nie pracował.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackfriday: Pewnie myślą, że w XVII wieku śmigaliby jako husarze ze Skrzetuskim, po drodze batożąc chłopów, a w XIX byliby żydowskimi fabrykantami.

Niestety rachunek prawdopodobieństwa wyraźnie wskazuje na to, że byliby tymi robiącymi w polu i po 16 godzin w fabryce.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: liniówka opłaca się już przy dochodzie 7k, to są grosze porównując do zachodnich pensji. Myślisz że trudno znaleźć ponad 600 osób na wykopie, gdzie bardzo dużo pracuje akurat w IT? Jak pis ruszy liniówkę to ja wyjeżdżam jak pozostali i będę miał gdzieś skowyt januszy z antykapitalizmu, którzy zamiast nawoływać do braku opodatkowania dla najbiedniejszych osób, pieprzą tylko o wyższych podatkach.
  • Odpowiedz
będę miał gdzieś skowyt januszy z antykapitalizmu, którzy zamiast nawoływać do braku opodatkowania dla najbiedniejszych osób, pieprzą tylko o wyższych podatkach


@Bubo_bubo: no ten brak opodatkowania dla najbiedniejszych trzeba z czegoś sfinansować xD nie żyjemy wewnątrz nierealnej symulacji doktora mentzele czy innego pana janusza. Potrzebny jest progresywny, nowoczesny system podatkowy na wzór europejskich krajów dobrobytu, do których - jak mniemam - chcesz s--------ć, "jak pis ruszy liniówkę" xD
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: chyba nie potrafisz zrozumieć oczywistych procesów ekonomicznych. Podatek liniowy to jedyne co trzyma niektórych w Polsce. Jak PIS to ruszy to będziecie mieli g---o z ich pieniędzy, bo po prostu ruszą na zachód, gdzie za takie same podatki mają przynajmniej usługi publiczne dobrej jakości. To serio tak ciężko zrozumieć?
  • Odpowiedz
po prostu ruszą na zachód, gdzie za takie same podatki mają przynajmniej usługi publiczne dobrej jakości.


@Bubo_bubo: brawo, zaczynasz łapać! teraz połącz dzielnie kropki i uświadomisz sobie co jest jednym z głównych powodów dlaczego w Polsce usługi publiczne są w tej chwili miernej jakości.

Podatek liniowy to jedyne co trzyma niektórych w Polsce. Jak PIS to ruszy to będziecie mieli g---o z ich pieniędzy


myślę, że klepaczom kodu, unikającym drugiego
  • Odpowiedz
co jest jednym z głównych powodów dlaczego w Polsce usługi publiczne są w tej chwili miernej jakości


@Tywin_Lannister: xD podatki i tak mamy wysokie, jest z czego naprawiać usługi publiczne.

myślę, że klepaczom kodu, unikającym drugiego progu, Morawiecki najwyżej parsknie w twarz, jak mu pogrążą exodusem, ale to urocze, że macie o sobie tak duże mniemanie.


@Tywin_Lannister: oj, ale zawiść się włącza. Po pierwsze to ja wtedy parsknę
  • Odpowiedz
xD podatki i tak mamy wysokie, jest z czego naprawiać usługi publiczne.


@Bubo_bubo: nieźle się zbłaźniłeś. Porównaj sobie podatki w Polsce na tle innych krajów - Polska ma śmiesznie niskie podatki. Zobacz sobie jakie są stawki % i progi podatkowe w krajach, do których chcesz potencjalnie emigrować.

oj, ale zawiść się włącza. Po pierwsze to ja wtedy parsknę Morawieckiemu i całej dzieciniadzie z antykapitalizmu jak ich noblowskie analizy znowu zawiodą.
  • Odpowiedz