Wpis z mikrobloga

#rower #awaria

Czym zmyć WD - 40 z tarczy hamulcowej?
Znajomy debil psiknął mi po łańcuchu bo od wilgoci ciut go "ruda" złapała.
Chciał dobrze ale zahaczył tylną tarczę.

Użyłem płynu do mycia naczyń, następnie IPA, rozpuszczalnika i dalej dupa.

Testuje na zajechanych, starych klockach, które hamowały ale mają już mniej niż 1mm i ciągle kicha...
Zero hamulca tylnego a chcę założyć nówki klocki i boję się, że zajdą wudekiem.
  • 27
@Harry_Callahan: Klocki i tak zużyte, idą do wymiany. Testowałem po umyciu tarczy na innych, też zużytych ale hamujących i była kiszka. Stąd moje obawy o nowe, które chcę założyć.

A aceton... Nie wiem czy to dobry pomysł ale spróbuję jeśli wizyta u mechanika nie pomoże.
@panato: Nie wiem ale się domyślam. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Usunąłem klocki #!$%@? wudekiem. Umyłem i wytarłem tarczę j/w i założyłem zajechane ale sprawne klocki.
Jedne = nie hamuje. Też się #!$%@? wd.
Drugie = nie hamuje. Też j/w.

Teraz chcę założyć nowe na sezon i obawiam się, że tarcza dalej jest "tłusta" od wd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radysh: do mycia tarczy aceton jest bardzo dobry. Możesz też izopropanolem, ale to raczej trudno kupić.

Najprawilniej kupić w sklepie motoryzacyjnym puszkę sprayu do mycia tarczy hamulcowych samochodowych - kosztuje 10-12zł a możesz też nim myć napęd.

Do mycia tarczy na pewno nie polecam benzyny ekstrakcyjnej.
@Radysh: tarcza to nie gąbka, przetarcie ze 2-3 razy jakimś alkoholem albo acetonem powinno wystarczyć. Z klockami jest gorzej, ale procedura podobna. A jak skończysz to papierem ściernym to trochę zrób na szorstko i dotrzyj (youtube bed in brakes od park tool) lub przepal na jakiejś górce.
@silentguy: Jadę właśnie do mechanika. Mówił, że używa jakiegoś środka firmy Presto do czyszczenia hamulców i na pewno to da radę.

Za jakąś godzinę dam znać czy zabanglało.