Wpis z mikrobloga

Co Mirasy myślicie o takim laptopie.

https://www.amazon.com/HIDevolution-Zephyrus-GA401IV-Moonlight-3200MHz/dp/B086Y9ZZQ2?th=1

Głównie do programowania C, C++, Python, Rust, MatLab, LabView oraz różne programy cadowskie.

W grę wchodzi tylko 14cali, ma to być maszynka mobilna którą wezmę na delegacje i na wypady do domu za miasto żeby mieć na czym pracować.
Polecicie coś innego, co mogłoby być ciekawą alternatywą?
Każda uwaga miłe widziana.

#laptopy #komputery #programowanie #inzynieria #kiciochpyta
  • 7
@cerastes: też się ostatnio zastanawiam nad tego rodzaju laptopem. A zauważyłeś, że ten Asus nie ma kamery internetowej? Dla mnie jest to dość słabe...Ale generalnie sprzęt też jest w kręgu mojego zainteresowania
@weegee: Tak, widziałem że nie ma kamerki. Ale to jest plus jak dla mnie. Obecnie w lapku mam kamerkę zaklejoną naklejką z lidlowskiego jabłka XD i odklejam ja tylko na jak mam konferencje na teams. Szef FBI na konferencji został przyłapany na tym ze również zakleja.

Do tego Asusa można dokupić dedykowaną, zakładasz kiedy potrzebujesz. No i nie trzeba czyści za każdym razem z kleju po naklejce ( ͡° ͜
@cerastes:
Mnie akurat boli, że muszę mieć dodatkowe narzędzie do noszenia, ale ofkors nie byłby to też koniec świata. Ja akurat video calli to miewam nawet kilka dziennie.No i też normalnie mam zasłonięta kamerę :) jeden laptop mam z wbudowaną przesłoną kamery a na drugim mam naklejkę z przesuwanym elementem do zasłaniania.
A rozważałeś np. Delle XPSy 15cali? W nowej budzie 9500 z 2020 wielkosciowo porownywalne do tego ROGa, cenowo też.
@weegee: Czytałem o tym laptopie, choć 15 calowych nie biorę raczej pod uwagę bo chce coś poręcznego.

Miałem już Sony vaio multiflipa 13 cali w którym bym niskonapięciowy procek intela core i7 mający tendencje do mocnego nagrzewania. I to było zabójstwo dla karty graficznej. Dlatego jak czytam ze coś się grzeje to od razu rezygnuje.