Wpis z mikrobloga

@Flypho szybko wytłumaczyłem swoim dzieciom znaczenie płci (chłopiec/dziewczynka) oraz gender - biedni zagubieni chorzy ludzie którzy nie wiedzą kim są
  • Odpowiedz
a w jaki sposób to jak łatwo coś wytłumaczyć dziecku ma wpływ na to jak jest prawdziwe?


@Kedlov:
Ale jak udowodnić prawdziwość tej koncepcji? Czy to jest w ogóle możliwe?
  • Odpowiedz
@Flypho: co do gender to jest ona prawdziwa ewidentnie. W końcu są oczekiwania wobec danych płci i tak dalej. Tylko moim zdaniem zamiast wymyślania różnych płci społecznych po prostu należałoby dążyć do zerwania z tymi stereotypami i oczekiwaniami, a nie robić po prostu więcej kategorii, jak mam wrażenie ze robi to lewica, ale mogę się mylić bo nie jestem w temacie
Co do płci psychologicznej to fakt, udowodnienie jest trudne,
  • Odpowiedz
ale tak naprawdę ciężko byłoby też udowodnić że Ty i ja identyfikujemy się jako mężczyźni.


@Kedlov:
Ale ja nie identyfikuję się jako mężczyzna. Ja jestem mężczyzną i nie mam możliwości bycia żadną inną płcią. Moja identyfikacja nie ma żadnego znaczenia. Gdybym powiedział, że jestem słoniem to byłbyś w stanie na gruncie naukowym to bez problemu obalić.
Sam zauważyłeś - ciężko zweryfikować czyjąś tożsamość, więc jaką informację niesie zdanie "identyfikuję się
  • Odpowiedz
jest cala masa miarodajnych testow za pomoca ktorych diagnozuje sie transseksualizm


@teh_drama:
Czyli nie można być transseksualistą bez wykonania tych testów? Czy można?
  • Odpowiedz
@teh_drama: poprawną paralelą byłoby co innego: mogę ci w naukowy sposób wykazać, że ktoś się uznaje za Napoleona. Tak jak mogę ci wykazać, że ktoś się czuje kobietą, mimo że ma siusiacza.

To że "istnieją takie naukowe testy" nie jest magicznym zaklęciem, które sprawia, że badane zjawisko jest już ex cathedra niepodważalne, ani nawet obiektywne, istnienie więc testów na to, że ktoś się czuje nie tak jak wskazywałaby na to
  • Odpowiedz
@teh_drama: ok, tutaj zamieszczam pełną dokumentację naukową testu na to, czy ktoś się czuje Napoleonem:

Należy przeprowadzić z badanym dialog według następującego schematu:
- Lekarz: Przepraszam pana/panią, czy czuje się pan/pani Napoleonem?

Zależnie
  • Odpowiedz