Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Yurakamisa:

Pierwszy Świat – powstałe w okresie zimnej wojny określenie państw kapitalistycznych Europy, Ameryki Północnej oraz Australii, Nowej Zelandii, Izraela i Japonii przeciwstawnych państwom komunistycznym Europy i Azji tj. Drugiemu Światu. Państwa kapitalistyczne charakteryzują się wolnym rynkiem, znikomym interwencjonizmem państwowym, przeważającym udziałem własności prywatnej w funkcjonowaniu gospodarki.
Trzeci Świat – powstałe w okresie zimnej wojny określenie grupy państw nienależących ani do bloku zachodniego – w którym dominował kapitalizm, ani do bloku
To jakiś nowy sposób na tłumaczenie swojego losu przez przegrywów? Skąd ostatnio moda na robienie z siebie takich #!$%@? męczenników i z Polski kraju trzeciego świata? Kraj to nie tylko #!$%@? partia, która nim rządzi. Na świecie jest więcej gorszych niż lepszych miejsc do zamieszkania niż Polska.


@sauron100vlog: Nie nowy. Od zarania dziejów ludzie narzekali że świat schodzi na psy. Tylko czasy wielkich tragedii takich jak wojna lub załamanie gospodarcze to
@gefallenerubermensch: To co innego dzisiaj polecasz? Zbudujesz np w rok markę samochodów, która będzie tak rozpoznawalna jak marki niemieckie?

W taki sposób można się nakręcać w nieskończoność. Niemiec z Drezna będzie stękał, że nie mieszka w Monachium bo tam miasto ładniejsze i poziom życia wyższy. Amerykanin z Wirginii Zachodniej będzie stękał, że nie mieszka w Nowym Jorku a mieszkaniec Nowego Jorku będzie stękał, że mieszka na Brooklynie a nie na Manhattanie.
@LonNon: nie podoba mi się to co robi pis po zdobyciu władzy, nie podoba mi się ich sposób prowadzenia polityki ani decyzje,które podejmują ale wierzę w demokrację i wiem,że zmiany załatwia się na wyborach