Wpis z mikrobloga

Jak zwykle wychodzą na debili, rozdawanie cukierków tym dzieciom w afrykańskich wioskach na przestrzeni lat zostało już omówione setki razy, w PL niedawno też poruszano to na kanałach typu Globstory, no ale i tak Karolek z ekipą muszą się dowartościować, że oo przyjechał biały, rozdaje dzieciom cukierki, nagrajmy.

A to, że te dzieciaki przez całe swoje życie nie widzą dentysty, a często też szczoteczki i dobrej pasty to zębów - to już ich nie obchodzi. A takich "wycieczek" białasów mają kilka co tydzień, po 2 latach szczęka zjedzona przez próchnicę i elo.

#friz #polskiyoutube #afryka
  • 11
@Franczips: Kropla w morzu potrzeb, na ile wystarczy ta szczoteczka czy jedna tubka pasty? Wiesz w ogóle jak wyglądają realia dbania o higienę jamy ustnej nawet w takich rejonach, jak Tanzania?

Wiesz, że połowa tych dzieci nawet nie użyje tych szczoteczek? I nigdy nie odwiedzi dentysty, bo ich nie będzie na to stać?
@Tfor: No fajnie że tłumacząc ci że dostali jednak też niektórzy tu zeszyt i długopis tutaj pastę ale ty dalej będziesz brnął w tą że od cukierka im zęby wypadną. Daj coś od siebie, a potem komentuj. Bo twój tok rozumowania jest taki, że lepiej żeby nic nie dostali niż cukierka.
@Franczips: Wystarczająco dałem od siebie mieszkając w Dar Es Salaam i widząc te sytuacje oraz ich skutki na własne oczy. O których też pisałem lata temu na Wykopie.

No ale dobrze, wiesz lepiej, zajebiście wyjdą na tych giftach, sypię głowę popiołem, Ekipa wie lepiej.
@Herato: Wiesz, że takich wycieczek białych świętych mikołajów w sezonie turystycznym są setki do jednej wioski? Bo musi sobie ktoś nagrać na insta, jak rozdaje cukierki biednym dzieciom i sobie boostuje ego, że pomaga?

Wpieprzanie cukru na kilogramy przez dzieci, które mają praktycznie niemożliwy dostęp do opieki stomatologicznej przyczynia się w ogromnym stopniu do próchnicy, no ale jak dla ciebie to "XD" no to nie ma tematu do rozmowy.

Tutaj tak
Tfor - @Herato: Wiesz, że takich wycieczek białych świętych mikołajów w sezonie turys...

źródło: comment_16152158272RJyWeUh7sVvol5BvMZEuS.jpg

Pobierz