Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy w kupnie samochodu, może są tu jacyś mechanicy ?
Chciałbym wydać do 10k Szukam czegoś pokroju vectra c, mondeo (Klasa srednia)

Szukam silnika który nie będzie spalał zbytnio oleju i był w miare bezawaryjny.
W okolicy jest audi a4 b6 silnik 2.0 alt (czytałem że niestety lubi olej, sprzedawca mówi że bierze tylko 1l od wymiany do wymiany )

Vectra c tez mi się podoba, ale w grę wchodzi tylko silnik 1.8 125 km, ten 2.2 też lubi olej

Zerkam też na peugeot 407 i cytryne c5 silniki 1.8,2.0 benzyna.
I laguna 2.0 benzyna

Możecie coś doradzić jaki model i silnik wybrac, tylko benzyna i lpg mnie interesuje

#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 8
W okolicy jest audi a4 b6 silnik 2.0 alt (czytałem że niestety lubi olej, sprzedawca mówi że bierze tylko 1l od wymiany do wymiany )


@Enjama: jak tak mówi to albo bierze 5 l albo przewiduje wymiany co 3k km.

ten 2.2 też lubi olej


@Enjama: jakoś tak to się układało, że tylko Honda robiła udane silniki 2.2 (zarówno benzynowe, seria H22 jak i bardzo dobry, ale drogi w eksploatacji
@WatchYourBack: Poluje jeszcze na Passata b5 1.8turbo, podobno bardzo dobry silnik.

Polecasz coś jeszcze ? Hondy mi sie nie podobają w tej kwocie.

Na razie nr 1 to Passat 1.8t i Vectra C 1.8 125km

Francuzy maja dobre silniki, ale czeste bledy z elektronika jakie masz o nich opinie ?
@Enjama: słuchaj za 10tys to nie szuka się limuzyny która dużo kosztuje (zakup, spalanie i naprawy) tylko dupowozu prostego i bezproblemowego. Będziesz woził 3 pasażerów czy jak?
@macvir: Do tej pory miałem samochód tej samej klasy (średnia) silnik 1.8 prosty i wymieniłem w nim tylko 2 razy czujnik rozrządu, i skrzynia biegów poleciała (używka 450zł) zrobiła kolejne 150 tys km. Tak to jakieś pierdoły łaczniki, tuleje pływające. Co ciekawe przy 400k km miał nadal sprzęgło oryginalne i amortyzatory.

Także da się kupić i nie płacić nie wiadomo ile, tylko trzeba kupić prosty sprawdzony silnik. Dlatego tutaj pytam może
To nadal budżetu masz o połowę za mało. Wystarczy na 20 letnie auto w które poprzedni właściciel już nie inwestował i koszty spadną na ciebie. Z aut które możesz spróbować to laguna 2 bez silnika ide lub peugeot 407 citroen C5 bez hpi.