Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Desmosedici: @Masterczulki: Mam Shimano SH-XC501 w pięknym cygańskim złotym kolorze z promocji na peppeerze.
Kosztowały mnie jakieś 340 zł i myślę że to górna granica tego ile są warte, miałem wcześniej decathlonowe Rockridery XC500. Shimano mają mniej sztywną podeszwę, są mniej przewiewne, gorzej dopasowują się do stopy (cholewka jest dość gruba i sztywna), Atop umiejscowiony centralnie w Rockriderach znacznie lepiej ściągał i trzymał stopę. Gdyby nie to że Rockriderów nie
  • Odpowiedz
@holy_basil: miałem jako poprzednie buty. Wygodne, przewiewne, rozmiarówka ta sama co w normalnym obuwiu. Gdyby nie otwory na bloki, to bym rzekł "buty trekkingowe" W sumie podczas 2 letniego użytkowania nim im się nie stało i używałem je tegorocznej zimy, jak trzeba było dwie skarpety założyć.
  • Odpowiedz
@Desmosedici: UJAWNIAM SIĘ, to ja jestem tym kolesiem od Shimano sh-xc300 z Discorda.
Niestety nie udzielę jakichś szalenie wyczerpujących informacji - to moje pierwsze SPD, sumarycznie od zakupu w zeszłym tygodniu zrobiłem ok 50km, z czego większość po lasach Puszczy Zielonki.
Jestem zachwycony!
Normalnie noszę 44-44,5. Shimano 46 jest optymalnym rozmiarem.
@holy_basil: W razie pytań - pytaj!
  • Odpowiedz
@holy_basil: Dokładnie te. Wcześniej w Decu mierzyłem też Shimano MT301 i MT501 - oba były zdecydowanie bardziej "papciowate". Też zależało mi na butach, które będą nadawały się również do chodzenia - czy to przy okazji bikepackingu, czy to po prostu na jakieś zakupy/przerwę kawową. XC300, które kupiłem, wyraźnie lepiej trzymają stopę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: ale to rozmiarorowka Shimano wg. Centymetrów też jest przekłamane?

Bo słyszałem żeby wziąć większe niż normalnie się nosi ale myślałem że centymetr to centymetr.

Ps do jakich pedałów je wpinasz?
  • Odpowiedz
@satreey: nie chcę gdybać, więc podam przykładowe długości wkładek w niektórych moich butach:
Wspomniane Shimano SH-XC300 - 29,7cm, rozmiar 46
New Balance seria 500 - 29,5, rozmiar 44,5
Merrell MOAB 2 E-Mesh - 29,4, rozmiar 11
Adidasa noszę 44 i 2/3, ale wkładki nie zmierzę, bo dali jakąś wklejaną...

Stopę mam taką raczej standardową, żadne superszerokie płetwy.

Rozmiar Shimano uważam za idealnie dobrany, wcześniej rozważałem 45, ale były zdecydowanie mało wygodnie
  • Odpowiedz