Wpis z mikrobloga

Oba te twierdzenia w artykule 32 konstytucji są fałszywe i nie pokrywają się z rzeczywistością.
Zasada równości wszystkich wobec prawa nie istnieje, nie jest egzekwowana.
#prawo #ciekawostki

Chociażby:
1. Wiek emerytalny jest nierówny dla kobiet i mężczyzn.
2. Śluby cywilne, dyskryminacja ze względu na dobór płci partnera/partnerki.

Ludzie są nieustannie dyskryminowani w życiu politycznym, społecznym oraz gospodarczym z rozmaitych przyczyn.

Np. arbitralny wymóg jakiegokolwiek wykształcenia wyższego przy podejmowaniu pracy w niektórych instytucjach państwowych, niezależnie od realnych kwalifikacji osoby ubiegającej się o dane stanowisko.

Albo niemożność ubiegania się o stanowisko prezydenta w wieku 29 lat. Dyskryminacja ze względu na wiek.
wypok312 - Oba te twierdzenia w artykule 32 konstytucji są fałszywe i nie pokrywają s...

źródło: comment_1615111292MeXNHo9JQGBvEB27ivIV3t.jpg

Pobierz
  • 12
No niezbyt dobre przykłady podałeś.

Pracodawca ma prawo zróżnicować zasady przyjmowania do danej pracy, jeżeli jej rodzaj lub warunki jej wykonywania powodują, że konieczne jest zastosowanie kryteriów dyskryminacyjnych, stanowiących rzeczywisty i decydujący wymóg zawodowy stawiany pracownikowi. Jeśli pracodawca nie zatrudni np. do ciężkiej pracy fizycznej starszych kobiet, odrzucenie ich kandydatury nie będzie stanowiło o nierównym traktowaniu ze względu na płeć i wiek.

A co do małżeństwa:

Art. 18. Konstytucji

Małżeństwo jako związek
@Ahmedzik09:
Zaatakowałeś najsłabszy przykład, w dodatku nadal nieprawidłowo, bo to dyskryminacja podyktowana subiektywnymi kryteriami etycznymi.

Zatrudnię do ciężkiej pracy fizycznej kobietę bo to jej wola, będzie szczęśliwa bo tego pragnęła, chciała udowodnić że się nadaje. Nie mogę jej dyskryminować ze względu na własny indywidualny system etyczny.

Zabrania mi tego konstytucja.

W dodatku napisałem o sytuacji gdzie rzeczywisty i decydujący wymóg jest spełniony. Pracownik ma kwalifikacje, ale nie dostaje pracy ponieważ nie
@Ahmedzik09:
Np możesz spełniać wszystkie realne wymogi oraz kryteria, ale pracy w ABW nie dostaniesz, bo nie studiowałeś czegokolwiek, np gender studies, więc brak wykształcenia wyższego. Jest to obiektywna forma dyskryminacji.
@buonaparte:
Po prostu ludzie bezmyślnie powtarzają te frazesy o równości, bo albo są głupi i w to wierzą, albo chcą coś ugrać. Ja tu widzę jedynie cyniczną manipulację, oraz walkę o pozycję i zasoby, a nie walkę o "równość". To fałszywy slogan, który mylnie kojarzy się niektórym mniej rozgarniętym z czymś obiektywnie pozytywnym. Nikt nie walczy o równość, każdy walczy o swoje. Więcej mężczyzn w pracy? Chcemy zająć ich pozycję i
Po prostu ludzie bezmyślnie powtarzają te frazesy o równości,


@wypok312: może twoi starzy. Nikt nikomu nie powtarza, że jest równy wobec prawa z kimś zamożnym, albo z kimś umocowanym politycznie.
Ile masz lat? Wolno ci przeglądać Wypok?
@wykopyrek:
Cała lewica to powtarza. Cała agenda ruchów lewicowych jest oparta o dogmat równości i sprzeciw wobec istnieniu hierarchii. O egalitaryzm, anty-merytokrację. Nawet w konstytucji masz ten bełkot. Oczywiście kłamią, faworyzują swoich a nie żadną równość. Np swoich wyborców.
Cała lewica to powtarza.


@wypok312: czyli już nie wszyscy, ale „cała lewica”? Chyba twoja siostra. Lewica powtarza to, za co aktualnie im płacą, żeby powtarzali.
Ruchy lewicowe służą do rozmontowywania państwa, żeby zdobyć przewagę bez konieczności konfliktu zbrojnego. Dywersja w czasach pokoju. Nie ważne o czym mówią i czy to ma sens. Lewaków należy edukować, a jeśli się nie da to ignorować.
@wykopyrek:
Napisałem że wszyscy?
Napisałem że ludzie, nie napisałem że wszyscy. Wszyscy ludzie którzy te frazesy powtarzają, głównie ludzie o poglądach lewicowych. Sprecyzowałem że albo są głupi albo chcą coś ugrać. Np wycofanie testów IQ w rozmowach kwalifikacyjnych.

Ruchy lewicowe służą do organizowania ludzi o poglądach lewicowych, a samo to może być wykorzystane w innych celach.
@wypok312:
Tak wielu ludzi szczególnie w Polsce jest dyskryminowanych, temu nie da sie zaprzeczyć ale to co tutaj piszesz to w większości głupoty.
Na skodyfikowane przepisy prawa należy patrzeć szeroko, a nie wyłącznie literalnie jak ty tutaj to robisz.
@Ahmedzik09:
Patrzeć szeroko a nie literalnie? Czyli ta równość to tylko kompletny bełkot, który ma być jakimś pozorowanym wyznacznikiem moralnym dla opinii publicznej. Jak można poważnie traktować prawo, skoro opiera się na frazesach bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. Tam powinno być napisane: "Wszyscy obywatele kraju podlegają przepisom prawa" i tyle.
@Ahmedzik09:
To nie ja piszę głupoty, tylko głupoty są w konstytucji, bełkot o równości na równi z bajką o Świętym Mikołaju który w zimę wchodzi do domów kominem i ma latające sanie. To jest skrajnie niepoważne. To brzmi jakby było napisane dla niedorozwojów, albo dzieci w wieku szkoły podstawowej. Równość to jest wartość matematyczna i określa coś konkretnego.