Wpis z mikrobloga

#uk #londyn
hej Mirki
mojej kolezance skradziono rower w Londynie (Norbiton); dosyc dobry, eletryczny
Stalo sie to 2 dni temu, pod praca (obok szpitala)
Stalo sie to w przeciagu 10min gdy weszla do budynku

Zadzwonila na policje ale powiedzieli, ze nie maja czasu sie tym zajac, to jest niska szkodliwosc i nie pomogli
Szpital nie udostepni jej nagran

do takiego roweru potrzeba sprzetu, zeby go naladowac wiec zwykly przechodzien niekoniecznie wiedzial co zabral (chyba, ze byla to zorganizowana akcja ale nikt jej sie nie spodziewal tego dnia bo miala wolne, podjechala cos zalatwic)

1. jest szansa cos z tym zrobic? zglosic gdzies dalej, monitorowac Ebay czy cos?
2. na grupie na fb dla okradzionych odezwal sie do niej ktos, ze za £300 moze namierzyc rower (niby jakis haker - wejdzie w kamery i namierzy rower) - na moj gust zwykly SCAM ale wole Was dopytac; moze nie jestem na biezaco z technologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@Pojedynczy:

2. na grupie na fb dla okradzionych odezwal sie do niej ktos, ze za £300 moze namierzyc rower (niby jakis haker - wejdzie w kamery i namierzy rower) - na moj gust zwykly SCAM ale wole Was dopytac; moze nie jestem na biezaco z technologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

o jasny gwint, ale trzeba być #!$%@?, żeby próbować okraść na £300 osobę, której świeżo co ukradli
@Didko: nie no w sumie zajmie jak zlapiesz zlodzieja za reke a on zadzwoni po policje bo podobno masz noz XD mialem taka sytuacje z patolami to chciaz dowiedzialem sie jak to sie robi. ganialem zlodzieja po osiedlu sam dzwoniac po policje... to policja byla szybciej po mnie, przeszukali mnie, pokazalem zlodzieja reka w oddali na moim rowerze to z nie bylo co robic to pojechali go zatrzymac xD zlodziej im
@Pojedynczy Chłopie oni w dupie maja jak przez pół godziny szlifierkami piłują łańcuch Ducati wartego ze 20k elzbietek, a ty myślisz że się rowerem zajmą... W Londku (i nie tylko) pewnych ruchomości bez nadzoru się nie zostawia, a i z nadzorem potrafią Ci kwasem w twarz chlusnac i ją zabrać...
Kosztowna nauczka, o rowerze niech zapomni, bo nawet jak poda im dokładny adres to nic nie zrobią.
Napisz za to na Twitterze