Wpis z mikrobloga

@Jamniki2: Najpierw do neurologa. Samo znalezienie torbieli niczego nie determinuje. Małych, bezobjawowych, bez oznak powiększania objętości, nie leczy się w żaden sposób. Jeżeli torbiel zacznie rosnąć, lub zacznie dawać jakieś objawy, to można się pokusić o usunięcie.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: No to wal do konowała, wszystko jedno w sumie, choć może w takim wypadku do neurochirurga. Po co się plątać po lekarzach bez sensu, i tak dostaniesz skierowanie na konsultację chirurgiczną. Sam zabieg usunięcia takiej torbieli nie jest jakoś specjalnie trudny, w porównaniu do innych neurochirurgicznych procedur. Pajęczynówka to jedna z opon mózgu, więc łatwy dostęp i niskie ryzyko powikłań.
  • Odpowiedz
@Jamniki2 odkope temat: jak zakończyłeś sprawę? Właśnie dziś przyszedł mi wynik rezonansu i tak samo:torbiel pod pajeczynowka, daje lekkie ale uciążliwe objawy. Neurolog czy neurochirurg?
  • Odpowiedz
  • 0
@fajnybananek neurolog, okazało się że u mnie torbiel nie daje objawów, miałem nerwice.. Przez stres i narkotyki(okazyjnie) plamki przed oczami i krecenie w głowie. Torbiel niegroźny ale co dwa lata dobrze żebym rezonans zrobił i sprawdził. Jak masz mały to raczej nie on jest źródłem twoich problemów
  • Odpowiedz
@Jamniki2 8mm. Wg rezonansu jest na skroni. Od paru dni mam zaburzenia słyszenia (słyszenie podwójne), ucho zdrowe a laryngolog powiedziała że może coś uciska nerw słuchowy i dobrze że robię rezonans i wtedy zobaczymy co wyjdzie(rezonans robiłem z powodu profilaktyki SM). Więc zgadzałoby sie
  • Odpowiedz