Wpis z mikrobloga

#budownictwo #mieszkanie #lodz
Mieszkanie 80m, wykończenie pod klucz, bez stolarki:
Elektryka, hydraulika, wyciszenie sufitów + ścian granicznych wełna mineralna i płyta kg, ściany, malowanie, panele, płytki, kompletna łazienka z białym montażem, oświetlenie.

Majster krzyknął za robociznę 37 tys. + dodatkowo 15 tys. za materiały. Czy to cena standardowa czy odchodzi jakieś ruchanko? Może ktoś się urządzał niedawno i wie?

Pzdr.
  • 15
@u-kill-u-homo: Jak spieprzysz to będzie spieprzone, ale przynajmniej nie będziesz nikomu jeszcze do tego płacił :) Ja jak się zabrałem za remonty u siebie to umiałem tylko wiertarką operować. Zrobiłem pełny remont salonu, kuchni i łazienki, a czego największy hardkor to była łazienka gdzie musiałem prostować ściany przy pomocy gk, zrobiłem sufit podwieszany, wszystkie instalacje i położyłem płytki. Wszystkiego nauczyłem się na youtube od mario budowlańca ;)
Majster krzyknął za robociznę 37 tys. + dodatkowo 15 tys. za materiały. Czy to cena standardowa czy odchodzi jakieś ruchanko? Może ktoś się urządzał niedawno i wie?


@Mikken: "Za 1000 zł/m2 się na spokojnie urządzisz mówili. Za 3000 zł/m2 apartament zrobisz, mówili" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety cena IMO standardowa. Kto się niedawno remontował, ten się w cyrku nie śmieje... To generalnie droga impreza.

Bardzo tanio za
@Mikken: dowiedz sie dokladnie jakie materialy sa w cenie, bo sie możesz zdziwic. A najlepiej chciej konkretnie pisemna liste rzeczy ktore nie sa w cenie i musisz je osobno kupic (np wspomniane panele, plytki, ale rowniez bialy osprzet, gniazda, listwy, farby etc)
via Android
  • 1
@Pantegram @lukastrz > Bardzo tanio za materiały. To raczej cena bez paneli, płytek i farb?<

Oczywiście, że bez - to kupowaliśmy sami. Na materiały składają się z grubsza: płyty kg, wełna mineralna, profile, masy, kleje, taśmy malarskie, kable, parę pustaków, taśmy LED, biała farba oraz cała lista innych dupereli typu jakieś taśmy malarskie etc.
@lukastrz: Dobra rada! Ja np. zapłaciłam za wszystkie nowe kontakty, gniazdka itp. aż 3k... A tego raczej nikt nie policzy jako materiał budowlany, bo możesz wybrać różne.

Drogo IMO wychodzą też wszelkiego rodzaju listwy / progi (a szczerze - może ja jestem jakimś budowlanym noobem, ale nie spodziewałam się, że tego typu rzeczy będą takie drogie), czy oświetlenie - tutaj nie musi być drogo, ale jeżeli ktoś ma dużo punktów świetlnych
@DanekRBI: @u-kill-u-homo: W (jeszcze) moim mieszkaniu bardzo dużo chłopak sam remontował, ale on po wybuchu koronki był bez pracy, a wcześniej na DG, które planowaliśmy zawiesić, a żyć z mojej pensji, więc mogliśmy sobie pozwolić finansowo na to, by on remontował sam...

#!$%@?ł po 16h dziennie, by się ze wszystkim wyrobić (a sam robił elektrykę też, poprawki murarskie), dzięki czemu wprowadziliśmy się po 2 miesiącach... IMO bardzo szybko.

Samodzielny remont
via Android
  • 1
@Pantegram u mnie zaczął 7.01, skończył dziś. Po drodze miał przerwy - raz dwa tygodnie raz tydzień. Timing całkiem spoko.

Ps. Próbujcie targować, zawsze te 10% powinno się udać urwać ;-)