Wpis z mikrobloga

Jak czytam ekspertów od mma to aż mnie głowa boli, Janek nie ma szans na cios nokautujący na głowę Adesanji w normalnej wymianie w stójce, z Rockholdem też tarfił go dopiero po wyjściu z klinczu, a Corey szedł z nim w wymianę bokserską na co Adesanja nigdy nie pójdzie.

Walka będzie przypominała Adesanjia vs Romero przy czym będzie odrobinę cięższa dla Adesanji ze względu na większy zasięg Janka zarówno w rękach jak i w kopnięciach. Janek w pierwszej kolejności będzie skupiał się na korpusie Adesanji ponieważ jego największe atuty w obronie to szybkie uniki głową, natomiast duży wzrost powoduje również dużą długość korpusu przez co trudniej go obronić, nie mówiąc o tym że Janek w ostatnich walkach prawie w całości skupia się na zapędzaniu rywala pod siatkę i obijaniu korpusu middlekickami.

Adesanjia z kolei powoli skupi się na obijaniu nóg Janka, wyprowadzając straszące ciosy na głowę, i szybkim kontrowaniu lowkickiem oraz na przedłużaniu czasu trwania walki w celu lepszego rozpracowania dystansu i zmęczenia Janka. W drugiej i trzeciej rundzie jeśli jego gameplan zadziała zacznie pozwalać sobie na na ciosy na korpus i głowę, gdyż prędzej on sięgnie Jana w głowę niż na odwrót, ale za to nie ma szans na znokautowanie Jana swoimi ciosami dystansowymi.
Podsumowując zapowiada się na szachową walkę w której Jan będzie starał się wywierać presję middlekickami i szukać możliwości klinczu w którym jego waga da mu ogromną przewagę, a Adesanja będzie starał się do tego nie dopuścić, strasząc ciosami dystansowymi i obijać nogi Janka aby go zmęczyć i sfrustrować.

Ja jestem całym sercem za Jankiem ale stawiam 60/40 na Adesanjie ze względu na jego wyrachowany i łatwy do zrealizowania gameplan, w którym nie naraża się na ciosy na głowę od Janka. Z drugiej strony Janek oczywiście może trafić middlekicka zmieniającego przebieg walki na swoją korzyść, ale musi być to w pierwszych dwóch rundach. Z walk Janka najbardziej imponuje mi właśnie jego prosty i skuteczny gameplan za który odpowiada niedoceniony Robert Jocz.
#ufc #mma
Allbis - Jak czytam ekspertów od mma to aż mnie głowa boli, Janek nie ma szans na cio...

źródło: comment_1614967952oHvWuxUQB67GMyzQyssTob.jpg

Pobierz
  • 9
Nie zapomnijmy, że stylebender nic nie zbijał, będzie świeżutki jak pączek róży. Izzy przewiduje że Janek nawet go nie dotknie. Jeżeli wciągnie Księcia w tą gre to może się skończyć bardzo źle dla sfrustrowanego Janka, stworzy chaos co idealnie pasuje do nieprzewidywalnego stylu Nigeryjczyka. Nie wiem jaki plan ma opracowany Jan, ale mam nadzieję że obóz przygotowawczy z Izu Ugonoh odegrał ważną rolę
@damian101: miło posłuchać konstruktywnych argumentów

@donbabylon: No plan Izzyego jest właśnie taki jak z Romero, Janka plan taki jak z Reyesem, w obydwu przypadkach jednak tym razem im będzie trudniej. Janek niestety miał słabszych sparing partnerów bo Izzyego styl jest cięższy w imitacji. Janek będzie musiał wykazać się niesamowicie chłodną głową, ale ciężko takową zachować gdy Izzy będzie polował na jego nogi.
Jeszcze co do zasięgu to jedyny dotychczasowy przeciwnik