Wpis z mikrobloga

#aliexpress #alipaczka

Mam następujący problem. Złożyłam zamówienie na Ali - paczka przez ASS - dotarła. Natomiast zamiast 20 sztuk - otrzymałam 12, a te, które przyszły są uszkodzone - zawartość była płynna - wszystko wygniecione, kartoniki zalane i zatęchłe. Napisałam do sprzedawcy, wiadomo śpiewka typu - że mu przykro i że od tej pory osobiście będzie sprawdzał każdą paczkę przed wysyłką (taa). Sam zadeklarował, że zwróci pieniądze i spytał czy mam paypal. Podałam dane do wpłaty i to by było na tyle - minął tydzień, a on stale wymyśla coś nowego żeby tylko tych pieniędzy nie zwrócić. Teraz mi napisał, że coś z moim paypalem jest nie tak i że nie może wysłać na niego pieniędzy - jest to oczywiście nieprawda bo z paypala korzystam regularnie i wszystko działa. Jak wygląda sprawa zakładania sporu w takiej sytuacji? Kto podejmuje decyzję o zwrocie? Przyznam, że nie kupuję często na ali, zdarzało się zakładać spór 2 razy i tylko wtedy gdy paczki w ogóle nie dotarły i otrzymałam zwrot, a co gdy zawartość jest niekompletna i uszkodzona? Po otwarciu przesyłki zrobiłam zdjęcia, zawartość dotarła w fatalnym stanie.
  • 9
@kaja10: w czym problem ? szkoda czasu na dogadywanie się ze sprzedawcą robisz spór na ali i tyle. Dołączasz zdjęcia lub film, wybierasz ile chcesz zwrotu i sprzedawca musi się do tego odnieść lub zaproponować swoje rozwiązanie, jak się nie zgodzisz zna jego to wkracza aliexpress i z doświadczenia wiem, że opowiadają się po stronie klienta. Kiedyś smartwatcha reklamowałem co nie włączył się na 2 dzień i sprzedawca chciał oddać połowę
@sberatel: Tak, to prawda, chciałam się dogadać, ale to bez sensu bo od tygodnia sprzedawca szuka wymówek, żeby jednak tych pieniędzy nie zwrócić. Zakładam spór.
@sberatel @ntr1987 a możecie mi podpowiedzieć czy spór kończy się na etapie otrzymania maila "Spór dotyczący zamówienia XXXXX został zakończony. Sprzedawca zgodził się na Twoją ofertę!" czy ja coś jeszcze muszę zrobić aby zwrot do mnie dotarł? Po rozpoczęciu sporu Ali poprosiło o jeszcze jakieś tam zdjęcia, które dodałam i potem po godzinie przyszedł ten mail. Jeśli o chodzi o status to mam "Dispute in Progress" czy zakończony będzie dopiero wówczas jak