Wpis z mikrobloga

#szkola #matura #matematyka jak wam poszla dzisiaj probna podstawa?
ja na paru dowodach sie zawiesiłem, ale powinno wpaść 100%. najwięcej #!$%@? sie miałem ze znalezieniem różnicy ciągu, chociaż prawie każde zadanie zrobiłem w 4-5 linijek, najgorzej było wpaść na to
  • 50
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: bo wiedziałem że skoro nie ma miejsc zerowych to dla kazdego argumentu musi byc spelnione to zalozenie, a dla -1 mi akurat ladnie wyszlo
wpadlem na to po tym jak chcialem podstawic 1 i -1 zeby sprawdzic dla jakiego B ta funkcja jest większa od 0, i mi zaswitało ze to prawie jest wynik ktory mam uzyskac, a skoro jest nieujemne to mam gotowy dowód
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: jeszcze za 2 punkty, no nie uwierze ze f(-1) nie przechodzi
ta funkcja ma nieskonczenie wiele warunkow ze f(n)>0
czyli f(pi)>0

f(50)>0
ale i f(-1) > 0
więc jeżeli nie spełni dla f(-1) to nie spełni nigdzie, to jeden z warunkow zeby to bylo prawdziwe. wiec nie czaje czemu jest zle
  • Odpowiedz
@RedveKoronny wiem jak wygląda, szczerze mówiąc zastanawiałbym się czy to nie błąd w druku i czy to nie powinno wyglądać jakoś inaczej
Próbowałem jeszcze wyznaczyć zależność delty od zmiennej c+1 i ogarnąć to pochodną ale rachunku różniczkowego na podstawie nie macie, więc nie mogło chodzić o to
A i tak chyba nie zadziałało
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: z ciekawosci, jestes studentem matematyki, czy na jakim etapie edukacji jestes?
my akurat jestesmy na rozszerzeniu z matematyki, ale nie pasował mi tam rachunek rozniczkowy, a i tak go chyba nie robilismy (była pochodna w punkcie, ale nie rachunek różniczkowy z tego co wiem)
  • Odpowiedz
@RedveKoronny tak teraz myślę, co jeśli w tezie powinno być b^2<4c albo jakieś przekształcenie tego? Wtedy by się zgadzało że za dwa punkty, zauważenie że delta < 0, zapisanie tego i proste przekształcenie i cyk teza
Podejrzewam że mogli się pomylić w druku, szczególnie że arkusz był robiony na szybko żeby spełniał nowe wymagania
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Dużo osób zrobiło w ten sposób, ale mi też to nie pasuje, bo takie podstawianie w dowodach to imo troche z dupy. Ja zrobiłem na zasadzie dowodu nie wprost, czyt. udowodniłem, że c+1 nie może być ani mniejsze, ani równe b.
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: można tak zrobic, ale wez na to sam wpadnij. pomogl mi z tym brat ktory w #!$%@? dlugo ogarnia matematyke
i generalnie potwierdził moją wersje
nie moge użyć tezy w dowodzie, ale f(-1) nie jest tezą. wykazuje że dla tego argumentu funkcja jest większa od 0, bo tak musi wyjść. a że przy okazji wychodzą dobre liczby do dowodu to inna historia i moge tego użyć
R.....y - @KrolSandaczPierwszyRozrzutny: można tak zrobic, ale wez na to sam wpadnij....

źródło: comment_1614867459ESVazZOZGrfD9kBTq8KtDa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz