Wpis z mikrobloga

Mirki jaki router z WIFI6? Już byłem zdecydowany na tp-link archer ax50 ale im więcej czytam opinii tym więcej mam wątpliwości. Mam łącze 900Mb/s i szukam czegoś co będzie stabilnie pracowało. Lapek też ma kartę w standardzie wifi6. Mieszkanie 50m więc o zasięg się nie martwię. Byłoby idealnie gdyby miał jeszcze USB żeby podpiąć dysk. Chciałbym się zamknąć w budżecie ok 500zł
#router #internet #pc
  • 6
@jurgin: jeśli już tak bardzo chcesz wifi6 to ja bym brał ASUS RT-AX56U z racji tego że można tam wgrać bezproblemowo soft merlina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ASUS RT-AX56U


@BooB: o, dzięki za sugestię
Nie wiem czy koniecznie chcę wifi6, teraz siedzę na 10-letnim airlive i po prostu chciałbym móc wykorzystać łącze. Bo ściąganie gier 50GB to jest męczarnia.
@jurgin: no to takiego szybkiego łącza przydaje się router z mocnym prockiem na pokładzie, tym bardziej jeśli włączysz jakiś QoS i z routera korzysta więcej osób (przy szybkim łączy CPU szybko zaczyna się wtedy zapychać :))
@jurgin: taki ASUS RT-AC58U byłby spoko, tym bardziej że można połączyć takie dwa w kupę w przyszłości i zrobić z tego mesh wifi jakby pojawiły się problemy z zasięgiem wifi itp :)