Wpis z mikrobloga

Hej mirki, czy testy w skład testów performance wchodzą testy obciążeniowe?
W projekcie kazali mi przygotować dokument który uwzględnia testy typu performance, ale no nie jestem pewien czy powinienem pokryć przypadki, dotyczące samego performancu tj tego czy załóżmy konkretne komponenty wykonują żądane operacje w określonym czasie, czy też dopisać rozdział dotyczący testów obciążeniowych. Klient nie sprecyzował, ja za późno się za to zabrałem i siedzę po nocach. Krótka piłka, słysząc o testach performance myślicie też od razu o testach obciążeniowych czy nie?
#testowanieoprogramowania
  • 4
@mikorys: Problem jest taki, że pojęcie "testy wydajnościowe" jest dosyć ruchome, jedni patrzą na to jako na jeden typ testów, inni (w tym ja) jako na grupę testów, ja podzieliłbym podzieliłbym je na:
- performance
- load
- stress
- capacity
- spike
- endurance / soak
I jeszcze do tego dorzuciłbym:
- scalability
- resilience
które co prawda nie są typowo testami "wydajnościowymi" ale wykorzystują podobne narzędzia, metryki itd.

Problemem
@LiczbaPi: Już ogarnąłem, okazało się że klient sknera i chce żebym ja to wszystko sam ogarnął, przy okazji oagarniając to co do tej pory czyli ogólnie testy funkcjonalne automatyzacja itd (dodam że jestem sam na 5 devów). Także jak mu powiedziałem, że samemu nie da rady i musi dopłacić za kolejną osobę to się obraził i poszedł do mojego managera, że jak to tak on musi jeszcze płacić, ten grzecznie kazał