Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może powiedzieć jak to jest z zakupem akcji na polska #gielda?
Kupilem 10 akcji Mabion i nic się nie dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurs ani drgnie. To nie jest tak, że kurs na żywo jest zmieniany?
  • 15
To nie jest tak, że kurs na żywo jest zmieniany?


@mayek: Kurs jest zmieniany wtedy, kiedy dojdzie do transakcji kupna - sprzedaży. Ostatnia transakcja była o 12:36:33, potem widłowy złapał i trzymał do końca sesji
@Kuklak: No dobra, czyli kupiłem po tej "zamrożonej" cenie?
Pewnie dużo osób tak kupiło. Czy te transakcje wpłyną na cenę zaraz po otwarciu, czy kurs dalej będzie trzymany?
No dobra, czyli kupiłem po tej "zamrożonej" cenie?

Nie wiem, po jakiej kupiłeś. Jak jest obrót zawieszony, to nie ma żadnych transakcji i nikt nie kupuje

Pewnie dużo osób tak kupiło. Czy te transakcje wpłyną na cenę zaraz po otwarciu, czy kurs dalej będzie trzymany?

Kurs jest trzymany, bo nowe transakcje teoretycznie mogą bardzo zmienić kurs: np. ludzie chcą kupić 100k akcji PKC, a na sprzedaż jest 10k PKC. Kurs musiałby wzrosnąć
Nie wiem, po jakiej kupiłeś. Jak jest obrót zawieszony, to nie ma żadnych transakcji i nikt nie kupuje


@Kuklak: Kupiłem po 58.50 i ten kurs już się nie zmienił do teraz.
Kupiłem po 58.50 i ten kurs już się nie zmienił do teraz.


@mayek: No to kupiłeś. Z tego co widzę, to TKO (teoretyczny kurs otwarcia) został wyliczony na 70,00 zł. Algorytmu GPW uznały, że to za wysoko i nie pozwolą po takiej cenie otworzyć.
czyli w zasadzie kiedy powinno się otworzyć w takiej sytuacji?


@temp16: jak zmieni się zainteresowanie na rynku i z obliczeń wyjdzie inny kurs transakcji.
Nie jestem pewien, czy wraz z upływem czasu widełki nie są rozszerzane
@Kuklak: Rano ruszyło od razu z wyższym kursem. Poczekałem chwilę i sprzedałem za 90. Po chwili znów zablokowano handel tymi akcjami.
Jak widzisz jestem zielony, lecz zaskoczony jestem że w sumie to jest dość proste. Przeczytałem na onecie, że kurs akcji wystrzelił, więc kupiłem i zarobiłem niemal drugie tyle XD
uważaj, żebyś się nie przejechał. Przeczytasz gdzieś, że wystrzeli kurs i wejdziesz za późno


@Kuklak: Jasne, że mam tego świadomość.
Gram za małe kwoty. Trochę zamiast bukmacherki, bo tu chyba mam większy wpływ na wygraną.