Wpis z mikrobloga

Trochę zmieniła mi się koncepcja. Chcę kupić grata do 5k, pojeździć nim z pół roku, by dozbierać na coś lepszego. Idealnie by było, gdyby miał automatyczną skrzynię i klimatyzację xD Może ktoś akurat sprzedaje? #wroclaw i okolice. #kupautozmikro
  • 27
@Damasweger pojedź i obczaj co mają na placu, będziesz miał porównanie, a może coś trafisz. Koleżka tam kupił Matiza za jakieś śmieszne pieniądze, wymienił olej i filtry, akumulator i jeździ zadowolony już z pół roku.
Mam mazde 3bk sedan 1.6 PB +LPG, oddam za 2500. Ubezpieczona na rok, PT obecne. Blacharka jak to w mazdzie tragedia, cos puka w zawieszeniu, poza tym silnik igla.
@Damasweger fabia 1 2006 1.4td bez dpf i dwumasy białe kombi z klimą (sprawną)? spód zdrowiutki, przeglądy przechodzi bez problemu, lejesz i jeździsz. żona mi truje że chce coś nowszego, kobiecego :-) jak chcesz obejrzeć to Leśnica
wsysstko jest droższe niż w vw


@Shatter: Nie wszystko.

ABS 170zl a w vagu 40, jakieś vanosy, Nivo, wiem że sterownik ABS jest drogi bo oststnio o tym gadałem.


Czujnik ABSu generalnie się nie psują chyba że mechanik przy wymianie czegoś Ci go naruszy. Moduł ABS jest raczej niewymienialny jedynie DSC czasem padają ale regeneracja to koszt <500zł. To nie jest duża kasa jak robisz to raz na życie auta.

Tak
a jak wygląda kwestia jakichś tych vanosow albo ta poducha pneumatyczna?


@Shatter: zależy, moduł vanos możesz kupić używany, nie spotkałem się jeszcze z zepsutym w moich autach czy autach znajomych. Możesz to regenerować nie jest to mega drogie, w R6 szczególnie.

Co do poduszek najczęściej poduszki są ostatnie do wymiany, często to tanki (koło 400zł za sztukę w BMW, trochę tańsze zamienniki) albo przewody które można nawet dorobić. Najtańszą opcją jest
@Shatter: btw. w BMW dużo oszczędzisz idąc do DOBREGO serwisu/mechanika niż do wymieniaczy którzy myslą że jak wymienią coś to będzie działać nie mając pojęcia dlaczego w czymś jest problem :)