Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
Ja się właśnie naciąłem na tym, ze poprzedni własciciel myslal że ma nową instalację i grubo tynku. Okazało sie że instalacja to wolna amerykanka lat 80tych a ściany to beton malowany/tapetowany. Puszki oczywiscie wykute ale płytkie. Mam rozrysowaną instalację bezpuszkową i rozplanowane kontakty, ale w zupelnie innych miejscach niż poprzednie (całą instalację z resztą zerwałem). Mam bruzdownice i młotowiertarkę oraz 2 udary i siłę by tym napierdzielać, ale na otynkowanie/okartonowanie całej chałupy
via Android
  • 0
Spoko, a jak w kwestii legalnosci poziomego bruzdowania ścian nośnych w wielkiej płycie? Cos sie zmieniło czy trzeba nadal trzeba po cichu bruzdowac? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@fifex Generalnie wielkiej płyty nie wolno bruzdować i to się nie zmieni. Miałem taką samą akcje jak ty i większość elektryki położyłem w posadzce bruzdując tylko od podłogi do gniazda. Jak tak się zastanowię to w całym mieszkaniu mam tylko 2 krótkie poziome bruzdy. Do oświetlenia w miarę możliwości wykorzystałem systemowe peszle w płycie, tylko w jednym przypadku musiałem całość wykuć. W suficie, gdzie się dało przewód poleciał między płytami. Przy robieniu