Wpis z mikrobloga

#tmobile #swiatlowod #sprzetkomputerowy
Mirki mam dylemat.
Dostałem ofertę na przejście do T-mobile na ich internet światłowodowy. Do tej pory wszystko jest OK, natomiast interesuje mnie kwestia konfiguracji własnej sieci LAN i WiFi już za routerem ichnim. Dowiedziałem sie od infolinii że maja dwa routery, Sagemcom F@st 3552 oraz Sagemcom F@st 5657. Pierwszy to router mający max szybkość 300 Mb/s i nie mający możliwości własnej konfiguracji sieci LAN, czyli w zasadzie skreślony na przedbiegach. Natomiast o tym drugim nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji.
Co mi potrzebne? Chciałbym sobie w sieci LAN ustawić na sztywno adresy IP dla każdego urządzenia podpiętego zarówno poprzez LAN jak i WiFi. Wiem że w urządzeniach dostarczanych przez Orange taka możliwość istniej bo już tak konfigurowałem sieci LAN.
  • 11
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: Skad wziales 300 mbs chyba, ze wziales jakas wartosc wifi z opisu urzadzenia? Ten router sprzedaja w opcji gigabitowej wiec po kablu tyle wyciagnie, po wifi niekoniecznie.
Nie widze w instrukcji nic o wylaczeniu serwera dhcp czy statycznej rezerwacji dhcp, router generalnie konfigurujesz nawet nie z adresu routera tylko jakiegos panelu webowego dla klienta, zdecydowanie mniej opcji niz w Funboxach. Chyba, ze jest opcja konfiguracji DHCP ale nie wspomnieli o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: Taką prędkość podał mi gostek z infolinii. Ze ten mniejszy modem ma tylko taka prędkość i on jest za zero zł, natomiast ten drugi daje max do 900 i kosztuje 200 zł, a zwany jest przez nich jako "premium".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: Może oni nie wiedzą, ale mają pod ręką serwis i techników i na moje pytanie o dostęp do konfiguracji wewnętrznej routera i przypisania na sztywno adresów urządzeń w LAN, to po chwili oczekiwania dostałem informację że nie ma takiej możliwości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: Widzisz, ja tak nie twierdzę, szukam tylko potwierdzenia tego co usłyszałem na infolinii jako "pewnik", a że wiem kto tam siedzi to szukam potwierdzenia z innych źródeł. Liczyłem że ktoś tutaj będzie miał któryś z routerów i odpowie jak to wygląda od strony praktycznej.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: na ich routerze nic nie skonfigurujesz poza hasłem do wifi, kanałów wifi i nazwy sieci. 200zl za ich premium router.. który nie przechodzi na twoją własność to nieporozumienie, bo za 200zl kupisz router który ci obsłuży full prędkość i skonfigurujesz co chcesz i jest twój. Po instalacji chowasz ich router i podłączasz swój do ONT i możesz sobie konfigurować co chcesz.
  • Odpowiedz
@bbartek93: O widzisz i o takie potwierdzenie mi chodziło. Teraz inna kwestia, czy oni tez dają osobne urządzenie przetwarzające sygnał światłowodowy na sygnał w miedzi? Czy jest to zrealizowane tak jak w Livebox od Orange? Jesli miałbym zaopatrzyć się w router to wystarczyłby zwykły czy musiałby mieć modem z wejściem światłowodowym?
  • Odpowiedz