Wpis z mikrobloga

@luk04330: No z tym zwiększaniem jest problem, bo mam głupie godziny pracy (10-18) i o ile śniadanie mogę sobie zrobić w domu i zjeść już w pracy to z kolacją już jest gorzej bo wracam o 18 do domu i wtedy mam 1h na jedzenie. Stąd ten czas 9h (10-19).
@felixos: najlatwiej jest sniadania nie jest moim zdaniem. masz wtedy minimum 8h snu + czas do lunchu czy tam kolacji. sam nie jadam sniadan od lat i jest mi z tym swietnie. moje okna wahaja sie od 14 do 18 godzin dzieki temu. czesto robie tez omad. polecam ten styl
@felixos: to może dziabnij kawkę czarna z rana, a pierwszy posiłek na przerwie w prscy, a drugi po pracy? To najlepsze rozwiązanie będzie później. Ja w tym miesiącu będę robić 8-20, więc połowę dni każdego Msc będę jest w prscy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@felixos: Pamiętaj, że nie ma się co zmuszać do czegokolwiek. Każdy organizm działa inaczej, dla każdego inny "system" jest najlepszy, IF to nie jest wyznacznik dobrej diety czy czegokolwiek innego, wydaje mi się, że u niektórych się po prostu nie sprawdzi i tyle ¯\_(ツ)_/¯ Na pewno pomaga ograniczyć podjadanie wieczorem jeśli ktoś ma z tym problem.
@felixos: ja stosuje 14-10 i jest naprawde git, ale zamierzam troche zwiekszyc czas postu. pracuje od 7 do 15 w #urzad i 8:15 jem sniadanie (zazwyczaj dwie bulki plus bieluch xD), pozniej w miedzyczasie jakis jogurt z musli kolo 11-12, po powrocie do domu konkretny obiad, ewentualnie jeszze pozniej cos skubne i o 18 zaczynam post i wlewam w siebie z 1,5 litra wody po tym zeby mnie w razie czego
@felixos: generalnie jak juz ogarne wszystko co mam do ogarniecia przed jutrzejszym dniem to siadam po 18 na pc i cos ogladam czy jakies giereczki do 20-21 i przez te 3 godziny obale 1,5l cisowianki niegazowanej - szczerze nienawidzilem tej wody, ale cos mi sie odmienilo, moim faworytem byla muszynianka zielona, ale chyba za bardzo miałem zduty bęben po niej bo ona jest gazowana, a po cisowiance o wiele lepiej sie
@felixos: Jeżeli do tej pory zawsze jadłeś koło 10-11 to jesteś głodny bo organizm się przyzwyczaił do wydzielania greliny o tej porze. Nie dlatego ze jedzenie o tej porze jest Ci niezbędne. Kwestia przyzwyczajenia, po tygodniu / dwóch byś się przestawił. Aczkolwiek ETRF jest trochę zdrowszy niż omijanie śniadania i najadanie się na wieczór.