Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić fenomen #twitch #facebookwatch?

Przez przypadek szedłem w zakładkę #facebookgames na fb. Z tego co widzę są tam sresamingi na żywo ludzi którzy grają w gierki. Przejrzałem chwilę te streamy+archiwum streamów poszczególnych użytkowników i np. jest tam YouTuber Serafin który grając w #farmingsimulator czy inny #eurotrucksimulator2 grając po godzinę - czasem 4h na streamie ma od kilkuset do kilku tysięcy PLN donejtów na strim. W głowie mi się to nie mieści i zastanawiam się czy to realne? Czy to jakaś ściema z tymi donejtami? Na czym to polega? Gra gość w nudną grę, coś tam gada, ogląda go kilkaset ludzi i przeelwa mu codziennie po kilka tysięcy zł? Ktoś mi może to wytłumaczyć? Wysłać jakis artykuł? O co kaman?
#donejty
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrankUnderwood: jesteś pewien że kilka tysięcy na stream? Z reguły mają ustawione cele, np 1000 zł na coś. Ludzie z reguły wysyłają po 5 złoty, przynajmniej u tych streamerów co ja oglądam.
Tak czy tak jest to forma wypłaty dla streamera, ludzie dają mu hajs za granie i wydurnianie się. Jak dasz odpowiednio dużo to strimer może zrobić sztuczkę, zrobić z siebie idiote, albo zagrać w to co chcesz /tym co
@Topsiii: właśnie to mnie zastanawia. Powiedzmy że w ciągu streama dostaje 1000zl. Ile jest dla streamera? Pewnie cześć bierze, operator denejtów.
Wiesz, nie ma nic złego. Każdy dysponuje kasą jak mu się podoba, ale jak ja byłem małolatem to na lody czasem dostawałem, na gierkę żeby kupić trzeba było mamę mocno prosić, a tutaj leci gruby hajs. W przypadku tego YouTubera Serafina przejrzałem jego parę streamów z lutego i za każdy
@vomalio: no obczaj sobie Serafina na fb. Obczaiłem tylko kilka streamów bo mi się wyświetlił przypadkowo i za każdym razem to była spora kasa. No i po prostu zastanawia mnie to jak to możliwe w tak biednym kraju jak polska xD i gość Sławek ktory z tego co wywniksowslem jest na 1 miejscu i łącznie przelał już mu pomad 25k. To dla mnie ciężkie do zrozumienia xd
@4517974: a czy ja mówię że to zle? If you potrafię zrozumieć że ktoś ma pasję fotografii i chce mieć jak najlepszy sprzęt. Może też dzięki niemu potem nieźle zarobić. Trudniej mi jednak zrozumieć że ktoś dobrowolnie daje komuś innemu pieniądze. Nie małe, za to że go poogląda, mogąc to robić za darmo.
Trudniej mi jednak zrozumieć że ktoś dobrowolnie daje komuś innemu pieniądze


@FrankUnderwood: na szczęście nie wszyscy tak myślą.

Patronite też nie rozumiesz? Wsparcia dla twórców czy nawet grup twórców na przykładzie #radionowyswiat i #radio357 - tam ludzie ludziom też dobrowolnie oddają pieniądze! :)
Poziom rozrywki diametralnie różny, ale problem ten sam.
@FrankUnderwood: to jest pikuś, w World of Tanks jest dopiero dziwnie. Jest typ NewMultiShow na YT i tam robi lajwy, na których to za 5zł wyszukuje Twój nick na ogólnodostępnej stronie mówi, graj więcej czołgiem X to będziesz miał lepsze statystyki :D