Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#krwiodawstwo
Cześć wam, ktoś już może oddawał krew po wprowadzeniu nowych przepisów? Chodzi mi o osoby które oddawały krew jako "ozdrowieniec". Jak to wygląda w praktyce? Czy po prostu przychodzisz do punktu i mówisz, że chorowales i dają ci te dodatkowe uprawnienia? ( 2 dni wolnego zamiast jednego ). Czy musisz mieć też jakieś zaświadczenie, że przeszedłeś ta chorobę?

Pytam bo w moim przypadku na pewno miałem covida ale nie miałem wykonywanego testu a jedynie zwykle L4. Idzie to jakos wytłumaczyć paniom w punkcie czy jest to jakoś jasno określone, że np musisz mieć zaświadczenie?
  • 5
@Nobody88 tak jak napisał @Salido oraz @rybka_plum.
Każdemu kto odda krew lub składniki krwi w okresie trwania stanu pandemii przysługuje dodatkowy dzień wolny po donacji.

Jesli planujesz zarejestrować się do oddania krwi jako ozdrowieniec, zabierz ze sobą potwierdzenie uzyskania wyniku pozytywnego lub kopie decyzji o izolacji
@Nobody88:

miałem covida ale nie miałem wykonywanego testu


W takim przypadku nie zostaniesz zakwalifikowany jako ozdrowieniec. Możesz sobie prywatnie zrobić test na poziom przeciwciał, ale raczej to się nie opłaca.