Wpis z mikrobloga

Mirki. W związku z generalnym remontem, teście muszą się przeprowadzić na miesiąc czasu do innego mieszkania. Jak to starsi ludzie, lubią sobie pooglądać TV. Tu pojawia się problem. W tym mieszkaniu rodzice nie mają na stałe żadnego dostawcy Internetu i TV jako, że na codzień nikt tam nie mieszka. Chciałbym coś im ogarnąć na ten czas. Naziemna nie wchodzi w grę, ponieważ inne bloki zasłaniają sygnał.
Pomyślałem o wykorzystaniu jakiegoś dużego pakietu Internetowego prepaid i może zakup Android Boxa? Może macie jakieś własne rozwiązania w tej sytuacji? Odpada podpisywanie umów, ponieważ to tylko chwilowa sytuacja.
#internet #tv #iptv #gsm
  • 23
@TakiTaki: kupujesz miboxa a nastepnie jakiś dostawca #iptv

jak nie wiesz co to iptv to:

### Poradnik o IPTV: http://bit.ly/Wykopiptv
### Programy do odbioru IPTV na różnych urządzeniach: http://bit.ly/Wykopiptv2

### Jedni z wielu dostawców:
- teleelevidenie - najbardziej polecany, ale czesto zamykaja rejestracje
- plusx.tv - tani, jest archiwum ale rejestracja na zaproszenie.
- strims.tv - tani, polski support, łatwa zapłata, mają różne pakiety.
- kkzservices.com - renomowany dostawca, cena wyższa
  • 0
@johnmorra czyli tak jak myślałem to będzie najlepsza opcja. Powiedz mi, a jak z wykorzystaniem danych np. w plusx? Np. taki Virgin Mobile ma pakiet 100GB, ale na ile czasu by starczył?
Android Boxa? Może macie jakieś własne rozwiązania w tej sytuacji? Odpada podpisywanie umów, ponieważ to tylko chwilowa sytuacja.


@TakiTaki: Android tvBox +abo od chinczyka za grosze. Np na 3 miesiace potem jak trza bedzie to albo wezmiesz znow na 3 albo na dluzej albo wezmiesz od innego. Nawet mozesz abo na miesiac brac.
TVboxa dostaniesz np na alledrogo juz od +/- stowki.
Zadnej umowy a dziala (zeby byla jasnosc nie do
@TakiTaki: hmmm nie wiem ile pobiera nie zastanawialem sie nad tym. hmm ale w sumie moge ci powiedziec bo nagrywałem kiedys na próbe materiał w full hd z iptv to srednio jest to 1minuta = 40Mb danych :)
Szkoda, że z dostawcą Internetu prepaid bez ograniczeń nie jest tak łatwo.


@TakiTaki: Poczekaj az spaceX wejdzie to polski to moze bedzie latwiej (to byla ironia :) ostatnio czytalem jakie maja byc ceny-poplulem ekran telefonu :PP)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TakiTaki: jak masz limitowany Internet to kup jakieś nc+ na kartę za 150 zł za 6 miesięcy (opcja z Komfort+ i Filmboxem) albo 200 za rok (Start+)

albo 80 zł i miesiąc pełny pakiet, a potem 25 zł co 2 miesiące - i z tego możesz skorzystać płacąc prawie nic (potem dekoder odsprzedasz bez problemu za niewiele mniej)

tylko musisz mieć antenę satelitarną wiadomo
@TakiTaki: Niestety to prawda. Z mobillnymi na umowę też nie jest weoło. Sporo się napociłem żeby mieć LTE z Tmobile bez żadnych ograniczeń i kagańców. Inne rozwiązania w Twoim wypadku to koszt sprzętu sat. Poszukaj może ktoś sprzeda używany zestaw pod sharing. Wtedy mobilny w prepaid Ci wystarczy.
@TakiTaki: a nie myslales po prostu o jakims upc/vectra/netia z umowa bezterminowa?
Placi sie delikatnie wiecej, ale mozesz zaraz po podpisaniu, wypowiedziec umowe bez konsekwencji i przez 30dni korzystac.
Sporo ISP ma takie pakiety dla studentow.
Mobile ma pakiet 100GB


@TakiTaki: Niestety, IPTV pobiera duże ilości danych i te 100 GB stracisz bardzo szybko. Przyjmując średni bitrate na poziomie 12 Mb/s to w sekundę masz 1,5 MB; w minutę masz 90 MB a w godzinę już się robi ponad 5 GB. Licząc dalej - 100 GB to jakieś 20h telewizji, dla emeryta mającego TV włączone od rana do wieczora to na 2 dni nie wystarczy.