Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama:

będzie lek na raka tylko z kilku wpadek a co dopiero reszta zbawców ludzkości z wyjątkowym dna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obawiam się że jedyne co odkryje znaczna większość tych wyjątkowych bąbelków z wspaniałymi genami rasistów, to to że Żubr jest w promocji i dlaczego tak drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale podoba mi się Twoja romantyczna wizja xD
@suqmadiq2ama: oj tam, oj tam, przecież pandemia zaraz się skończy i będzie jak dawniej, a globalna fuzja korporazjonizmu i komunizmu to tylko foliarskie teorie. Dziecko będzie miało wspaniałe życie, bo mamy mieszkanie i chcemy je kochać.
Śmiać mi się chce, bo moi rodzice też mają dom i bardzo mnie kochają, no i co xD

Btw, dzisiaj mi się śniło, że mam dziecko i jak zawsze, nawet we śnie był to dla
@Nivele: Ty się śmiejesz a ja już nie raz usłyszałem od natali argument w stylu "adopcja be, bo dziecko ma złe geny i będzie głupie". Oni naprawdę twierdzą że kolor skóry czy jakiś gen definiuje czyjąś inteligencję czy potencjał umysłowy, jeszcze przy tym powołują się na jakieś bzdurne badania statystyczne, które w swoich założeniach nie mogą mieć sensu bo porównują ludzi z zupełnie innych warstw społecznych. Ale hurr durr czarnoskórzy statystycznie
@rybsonk: na podstawie obrzucania nas z każdej strony zapowiedziami "Nowego Ładu" i "Wielkiego Resetu", na podstawie celów ruchomych w aspekcie otwierania (były strefy, ale zniknęły, były zapowiedzi, ale niezrealizowane, nikt nie podaje logiki, planów otwarcia, itd.) i na podstawie tego, że tak gigantyczny wstrząs społeczno-gospodarczy będzie siłą rzeczy odczuwany przez wiele, wiele lat.
a, no i na podstawie tego, że historia uczy, że o raz odebrane wolności trzeba potem walczyć siłą.


@BarkaMleczna: ale jakie wolności masz na myśli? Uważasz, że restauracje i fitness kluby pozostaną zamknięte przez lata? I czemu tak nie było po epidemii odry albo po epidemii hiszpanki?
@rybsonk: "Paszporty" szczepień, rejestracja SIM, postępująca likwidacja gotówki, systemy zbierające dane, "ekologiczne" przepisy, wymysły LGBT i poprawność polityczna dążąca do ograniczenia wolności słowa, zapędy do likwidacji klasy średniej, wzrastające co chwilę i nowe podatki, zapędy do likwidacji własności prywatnej (wypożyczanie zamiast kupowania), regulacje co do tego co i jak masz kiedy jeść, gdzie i kiedy srać też są pewnie kwestią czasu... jak masz coś pod kopułą, to znajdziesz setki przykładów.
@rybsonk: "rekomendowane płatności zbliżeniowe", sraczka legislacyjna przez którą pod zasłoną dymną przepisów antycovidowych wprowadzane są regulacje zupełnie z pandemią niezwiązane, lockdown dobijający niezależne biznesy przejmowane przez państwo, kontrola przemieszczania. Pandemia to idealna okazja do tresury motłochu i wprowadzania coraz to nowszych regulacji.
Dałem wystarczająco przykładów, jeśli tego nie dostrzegasz to twój problem. Wzorowa owieczka z ciebie :)


@neo_1995: co xD ale ja nigdzie nawet nie zanegowałem tendencji do kontroli społeczeństwa, gratuluję zdolności czytania ze zrozumieniem. Przecież dyskusja dotyczy tego, że rzekomo pandemia się nie skończy i restauracje, fitness kluby czy stadiony pozostaną zamknięte. Uważasz, że tak będzie?
@rybsonk: Sądzę że jednak z biegiem dyskusji uległa ona pewnemu rozszerzeniu.

Pandemia jest sztucznie przeciągana. Oczywiście że otworzą się siłownie i restauracje, oczywiście tylko te które cudem przetrwają, albo zostaną przejęte przez państwo. Czy to można nazwać końcem "pandemii"? W mojej i wielu innych opinii nie bardzo. Weź też pod uwagę, że gospodarka została doprowadzona do takiej zapaści, że otwarte restauracje wiele lat będą potrzebowały by powrócić do normalnych obrotów, bo