Wpis z mikrobloga

Mirki, programuję już prawie dwa lata w pewnym języku programowania, którego nazwa zaczyna się na P i ma trzy litery. Jedno z mniejszych miast wojewódzkich. Trochę coś tam ogarniam, ale praca nie daje mi wiele satysfakcji pomimo tego, że ciągle są przede mną jakieś wyzwania, no a zarobki nie są najlepsze.
Jak zaczynałem 2 lata temu to miałem do wyboru dwie oferty, jedna to Java w korpo, druga tutaj gdzie trafiłem, gdybym teraz miał wybierać to wybrałbym Javę, ale mimo wszystko nie żałuję swojej decyzji.
W samej Javie dużo nie pisałem, ale uważam, że spokojnie mógłbym pójść i przyjęto by mnie na juniorskie stanowisko, a jeśli chodzi o to w czym teraz piszę to bywam mocno podirytowany, ale to mogłoby się zmienić gdybym trafił do firmy, gdzie bardziej stawia się na jakość kodu.
W wakacje planuję przeprowadzić się do innego dużego miasta, prawdopodobnie Warszawa albo Gdańsk, a co za tym idzie zmiana pracy. Mógłbym pozostać przy tej samej technologii w której teraz piszę i mieć na start w nowej pracy wyższe zarobki czy pójść w stronę Javy i startować (prawie) od zera. Nie zależy mi mocno na pieniądzach i nie jest mi bardzo szkoda tych dwóch lat doświadczenia, bo umiem programować, a nie tylko znam język, więc nie byłby całkowicie stracone.
Absolutnie nie mogę się zdecydować co wybrać.
Co może mi pomoć podjąć tą decyzję?
Może są jakieś rzeczy których nie biorę pod uwagę?

#programowanie #java


#php
tcnt1 - Mirki, programuję już prawie dwa lata w pewnym języku programowania, którego ...

źródło: comment_1614546642VWg3CkAB6mcYPIjMRjbhf4.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tcnt1: doświadczenie w innych językach zawsze na plus, głównie robię weby w javie ze spring bootem i fakt, że mogę poza tym swobodnie operować w groovy/pythonie/php/go otwiera masę możliwości, jeśli trzeba zrobić np. jakąś drobniejszą integrację dla klientów, którzy niekoniecznie chcą odpalać kobyłę JVM.

Łatwiej dobrać konkretne narzędzie do danego zadania, niż próbować dostosować jedno do wszystkiego. Z programowaniem i wieloma językami jak z mówieniem, im lepiej sobie radzisz z
  • Odpowiedz
@tcnt1: idź lepiej coś w usługi cloudowe typu AWS albo specjalizacja w DevOps ewentualnie czymś gdzie nie ma wyścigu szczurów w programowaniu, jak jest w Javie, gdzie na midów masz już po 50 cv na jedno miejsce po koronie xD
  • Odpowiedz