Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemoprzemek: szeroki temat, można założyć chłodnice na kanale nawiewnym, ale trzeba wyliczyć zapotrzebowanie oraz pamiętać, że musi być zwiększony wydatek powietrza bo zwykła wentylacja ma za mały wydatek na schłodzenie, nawet jak obniżyć temperaturę
@przemoprzemek: Nie mam, ale głęboko myślę w tym temacie i dowiaduję się. Jeśli zrobisz klasyczną reku, seryjnie montowane to na lato przynajmniej musisz mieć rolety i je z rana zaciągać... Jak będzie źle to trzeba będzie klime walnąć. A co ja o tym myslę: czerpnia do reku pod dachem to jest porażka - powietrze które wpada zawsze będzie gorące w ciul. Osobiście mam las za granicą działki więc czerpnie wyprowadzę tam,
@przemoprzemek: nie daj sobie wcisnąć jednostki w każdym pomieszczeniu. Firmy z branży lubią przepychać tę formę, ale to będzie bardzo przewymiarowane. Najmniejsze jednostki są o mocy 2kW a takie coś spokojnie obrobi pomieszczenie 25-30m2, a o takie raczej ciężko w domu

I tak jak ktoś wyżej pisał, ciężko wpiąć chłodnicę w rekuperację. Ewentualnie pomyśl o gruntowym wymienniku ciepła. Ale to musisz mieć dużą działkę.
@Kapitan-Planeta reku jest klasyczna, nie wiem gdzie jest czerpnia, muszę dopytać. Ale sam dach jest płaski :) Rolety zewnętrzne na pewno będę montował bo mam wszędzie wielkie okna praktycznie na całe wysokości pomieszczeń, no i dodatkowo lubię spać w totalnej ciemnicy :)
@haxxx jednostki w każdym pomieszczeniu na pewno nie założę bo to patologia :P ogólnie bardzo chce uniknąć jednostki chłodzącej w domu. Widziałem jeszcze patent że agregat taki jak do klimy jest wpinany do reku, tylko wtedy ciężko z kontrolą temp. GWC odpada bo działki niewiele
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przemoprzemek: rekuperacja to nie klimatyzacja. Ilość wymienianego powietrza przez rekuperacje jest zbyt mała by efektywnie schłodzić dom. Niemniej u mnie będzie klimatyzacja w salonie i to wystarczy. Na poddaszu nie trzeba bo jest dobra izolacja a rekuperacja w lato warto o tym pamiętać źe również odzyskuje chłód ;)

Łączenie klimatyzacji z rekuperacja to zły pomysł i to bardzo