Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy można studiować a potem pracować w czymś sensownym jak robi sie olimpiadę z #historia?

Syn bardzo chce ja bym wolał zeby został programista15k ale może ma to jakiś sens?
  • 10
@Sl_w_k_1: Przecież to w ogóle nie koliduje, jeśli syn ma odpowiedni typ umysłowości, to zostanie programistą tak czy siak, jeśli nie ma to tylko będziesz go zmuszał do czegoś, w czym będzie co najwyżej średni i przy obecnym powoli nadciągającym nasyceniem rynku (wiem, straszą tym od ponad dekady, ale faktycznie przyszła kryska jak na razie na juniorów) nie będzie mu wcale łatwiej, niż w innej korporobocie, do której może trafić po
@Sl_w_k_1: Ucząc się na olimpiadę z właściwie czegokolwiek gimnastykuje mózg i nie widzę powodu, dla którego miałoby mu to utrudnić pozostanie programistą, że niby mózg mu się przepełni historią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli programowanie będzie go rajcować, to sam z siebie sporo nadgoni i sobie poradzi, fascynaci w tej branży mają spacerek. Jeśli nawet nie będzie go cieszyć, ale ma odpowiedni typ inteligencji, to i tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NoMercyIncluded: wiesz co do zasady się z tobą zgadzam.
I cholera wie jak będzie za 10lat.
Natomiast matma uczy pewnej dbałości o szczegóły ze zawsze 2+2 równa sie cztery.
I generalnie cieszę się że lubi historie. Żeby wiedział kim jest.

Ale dobrze żeby umiał obliczyć ile będzie go kosztować pożyczka w banku.
@Sl_w_k_1 Nie wiem, ile syn ma lat, ale chyba niech sam se zdecyduje co ma robić. Przymuszać ani nakłaniać nie ma sensu i może się tylko obrócić przeciw Tobie.