Wpis z mikrobloga

@ondraszek:

czemu akurat bdot

Bo są miejsca, gdzie ma lepiej naniesione leśne ścieżki niż OSM i mógłby mi się przydać przy wycieczkach rowerowych. Chociaż jakość tych danych pozostawia wiele do życzenia, ale zawsze coś.
Nie musi być BDOT, ale wiem, że jest dostępny w XMLu, a nie tylko jako mapa rastrowa, stąd pytanie akurat o niego.
@rzwirq2032: Nie ma raczej takiego rozwiązania i nikt pewnie nie będzie się w to bawił, skoro jest OSM gdzie te dane są przystosowane do nawigacji i w razie czego, samemu można je wprowadzać i wprowadzać. Więc jak coś to musiałbyś sam sobie to do gpx przerobić, ew do oziexplorera.

Ewentualnie możesz mieć nadzieję, że część danych z BDOT będzie zaimportowana do OSM.

BTW sprawdzałeś może http://ump.waw.pl?
@rzwirq2032: No to nie wiem, można pobrać to jako gml, wrzucić do gmla ściezki i przerobić na gpx czy jakiś inny format. Ale nie wiem czego się teraz używa do robienia własnych opracowań, kiedyś ludzie sporo uzywali wspomnianego Ozi i ten miał swoją edycje na Windows Mobile 5 (nie wiem czy na samo CE bo to to jest jeszcze starsze).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzwirq2032: @CherryJerry:
Pobierak gugik jest, wtyczka w qgis. Możesz pobrać interesujący Cię obszar. Potem masz wtyczke gml na shp.
Możesz zrobić eksport interesującej cie warstwy, w tym wypadku ścieżek i zapisać je jako gpx.
Lub wyklikać co cię interesuje i zapisać gpx, sporo chyba narzędzi do tego jest.

Druga sprawa, pracowałem przy bdot10k. Te ścieżki są #!$%@? warte. O tyle na otwartych przestrzeniach mooooze coś z tego jest ale w
@ondraszek:
Wygląda na to, że z moich planów nici, bo większość "ścieżek" to linie przedziałowe lasu, a te są w BDOT10k zapisane jako punkty (o czym dowiedziałem się dopiero w Qgisie, gdy chciałem warstwę linii przedziałowych połączyć z warstwami dróg).
Udało mi się wyznaczyć najkrótszą trasę przy pomocy dróg z Bdot, ale przy wyznaczaniu nie byłem w stanie odrzucić autostrad, dróg krajowych, wojewódzkich etc. (chciałem brać pod uwagę tylko lokalne drogi),