Wpis z mikrobloga

Zaskakująco prosty sposób na migrenę – „To uratowało mi życie!”

Obecnie szacuje się, że na migrenę może cierpieć nawet 20 proc. globalnej populacji. Migrena zaliczana jest do chorób przewlekłych. W zależności od stopnia jej nasilenia, może wywoływać od łagodnych, do trudnych do zniesienia bólów głowy. Tak zwany migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny, ale nie jedynym.

Migrena jest jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości wywołujących przewlekłe bóle głowy. Objawy tej choroby bywają dość zróżnicowane, a jej leczenie nie jest wcale proste, gdyż przyczynę nie zawsze można precyzyjnie rozpoznać. Migrena, choć jest jedną z najpowszechniejszych chorób neurologicznych, zupełnie niesłusznie bywa traktowana dość lekceważąco, jak zwykły ból głowy. W rzeczywistości, to nie jedno i to samo.

#zdrowie #migrena

https://zdrowepasje.pl/zdrowie/objawy/skuteczny-sposob-na-migrene-akupresura/
mlattari68 - Zaskakująco prosty sposób na migrenę – „To uratowało mi życie!”

Obecn...

źródło: comment_1614519569VuDIqZ3i6VWEfmuLMK5jQO.jpg

Pobierz
  • 3
@mlattari68: Akupresura to pseudonauka:

Nie ma fizycznie weryfikowalnych anatomicznych ani histologicznych dowodów istnienia punktów akupunkturowych ani meridianów[3]. Ewentualne obserwowane korzyść płynące z akupresury mogą wynikać z efektu placebo[4][2].
@mlattari68: Jeżeli chcesz kogoś przekonać, że WHO uznało akupresurę jako prawdziwą to prosiłbym Cię o podanie linka do oświadczenia WHO, a nie do strony, której biznes opiera się na przekonaniu ludzi do tego, że akupresura działa (zintegrowana medycyna to strona sprzedająca leczenie "alternatywną medycyną"). Oczywiście strona nigdzie nie podaje żadnego linku tylko tak o sobie stwierdza, że tak jest, nie ma więc tak tego zweryfikować.

Ja takiego stanowiska nie mogę znaleźć.