Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wykopki potrzebuję, żeby ktoś mnie utwierdził, że będzie dobrze.
Sprawa tyczy się #pracbaza #praca #korposwiat więc #kiciochpyta i prosi #pomocy
Jak bardzo niezgodności w CV mogą wpłynąć na to, czy pracodawca finalnie podpisze ze mną umowę czy nie? Tak, tak wiem, najlepiej to pisać jak na spowiedzi, to dylematów nie będzie. Sprawa tyczy się dwóch, a tak naprawdę trzech kwestii:
1) Nazwa stanowiska - formalnie w papierach jest skrócone, zależało mi jednak, żeby już w nazwie pokazać czym się zajmuję (żadnego kłamstwa);
2) Na poprzednim stanowisku (mniej istotnym w tej pracy) dostałam awans junior na spec bez zmiany zakresu obowiązków, w cv wpisałam po prostu specjalistę (poruszyłam ten temat na rozmowie rekrutacyjnej, ale mimo to chodzi o to co na papierze);
3) Trzecia i najbardziej spędzająca mi sen z powiek kwestia to wykształcenie - magisterkę skończyłam, ale nie obroniłam, w cv absolutnie nie wpisałam, że uzyskałam jakiś tytuł, po prostu info, że takie studia odbyłam i lata w jakich studiowałam;
No i tera nie wiem czy jak te punkty wypłyną to pracodawca może wycofa się z podpisania umowy? :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603b74f6ada392000b1867df
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Co Ty stary pierwszą prace zmienisz? XD
Generalnie z tego co napisałeś to nie popełniłeś żadnej zbrodni to raz a dwa weź ze ty sobie zrób melisę i poprzeglądaj linkedin.
Tam każdy specjalizuje się we Wszustkim poza tym żaden
Słownie
ŻADEN
Pracodawca aż tak skrupulatnie nie sprawdza CV.
Chyba ze jesteś fizykiem kwantowym po MIT.
Bez stresu: A oprocz tej nieskonczonej magisterki, masz wpisane jeszcze jakies inne studia, które skończyłaś? Jak tak, to wyszczególniłaś że je ukończyłaś, czy tak samo przedstawione jak magisterka?

Jeżeli nie ma żadnego rozróżnienia, to wystarczy że powiesz im o tym, że nie skończyłaś tych studiów, ale podkreślając jednocześnie przy tym co te studia Ci dały ( jakaś wstępną wiedzę na dany temat, zainspirowały Cie do dalszego rozwoju w przyszłości ale nie
OP: @BBQx:it's complicated. W zasadzie nie pierwszy, ale trochę jakby jednak tak :D wiem, że ludzie ściemniają, co innego jednak kwestia umiejętności (trudniej mierzalna), a co innego faktyczne papiery.
@AnonimoweMirkoWyznania: tak miałam licencjat z wpisanym uzyskanym tytułem po obronie, więc jest rozróżnienie. Jestem już po rozmowie. A i studia są skończone, tylko nie obronione- czyt. mam absolutorium. Kierunek mgr może się przydać w pracy (bardziej wiedza z niego), ale