Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 327
Ogarniał ktoś z was #freeganizm czyli w sumie buszowanie po sklepowych śmietnikach w celu znalezienia czegoś co niekoniecznie nadaje się do wyrzucenia? No to ja wczoraj spróbowałam w #poznan .
To co się wyprawia jest nie do opisania. Poszłam wieczorem na spacer i zajrzałam na tyły najbliższej #biedronka . Na zdjęciu macie rzeczy które wyciągnęłam z góry kosza, prawie wszystkie poza kalafiorami były w foli "bio". Nie widzę kompletnie żadnych mankamentów. Ile jedzenia się dziennie marnuje to jest nieporozumienie, polecam wszystkim sprawdzić co tam macie w okolicy, wcale nie trzeba nurkować w kontenerach ()
#czujezleczlowiek #kiciochpyta
Atktona_tyle - Ogarniał ktoś z was #freeganizm czyli w sumie buszowanie po sklepowych...

źródło: comment_161449678317JuaMTkouipZCexEvC8NO.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@Atk_to_na_tyle: przez ten czas co tego szukałaś zarobiłabyś te kilka złotych i kupiła dwa razy tyle. Te warzywa są warte max 5 złotych xD nieźle swój czas szanujesz. W dodatku na kilku pomidorach w tym śmietniku dosrzegłem pleśń, pozostałe już mogą być zainfekowane. #!$%@? to do kosza i nie baw się w jakieś półśrodki xDD
  • Odpowiedz
@Atk_to_na_tyle: to żarcie leży po kilka dni bez chłodni, ładnie wyglądające warzywa mogą mieć w środku pleśń, nie uratujesz świata jedząc warzywa ze śmietnika xD Jak się zatrujesz i przesiedzisz na kiblu cały dzień to się odechce jedzenia jak szczur. Jak Ci tak szkoda jedzenie marnować to kupuj jej mniej( ͡° ͜ʖ ͡°) to co robisz w dodatku jest nielegalne. Kradniesz czyjś towar ze śmietnika. Zwykła kradzież.
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: 90% tego co znajduje się na tych śmietnikach to warzywa. Nie mają one większych wartości odżywczych w porównaniu do mięsa, tłuszczów. Owoce są niezdrowe w większości przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli już nie chcecie marnować jedzenia, załóżcie lub zapiszcie się do banku żywności lub mopsu. W dodatku to niemoralne podbierać komuś czyjś towar. Ktoś za niego zapłacił i może sobie z nim robić co mu
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: po warzywa idziesz sobie do hurtownii, kupujesz kilka kg w dobrej cenie, siekasz i mrozisz. To co nie chcesz mrozić to kupujesz w warzywniaku. Cziperki i monsterki są niezdrowe, jedząc je przyczyniasz się do promowania konsumpcji, która jest szkodliwa dla ekologii. Donice i rośliny dostaniesz w ogrodniczym, lepszej jakości niż w dyskontach. Sprzęt sportowy z sieciówek to chiński szajs. Nie warto xD Meble się kupuje raz na kilka lat, często
  • Odpowiedz
@KosibaAntoni piszesz o tym, żeby nie promować konsumpcjonizmu. No to ja właśnie go nie wspieram, nie kupując nowych rzeczy. Kupuje używane lub zabieram ze śmietnika. Ze śmieci mam piękne drewniane miski, pufę, garnki i kubki, drewniane wieszaki, szklaną latarnie na balkon, plecioną torebkę. Ktoś już zużył zasoby, żeby te rzeczy wyprodukować i przywieźć, a one kończą żywot nigdy nie będąc nawet użyte przez kogoś, bo metka się urwała albo opakowanie zgniotło i
  • Odpowiedz