Wpis z mikrobloga

Mirki co tu jest grane? Jakiś wałek ktoś tu kręci? ( _)

Kupiłem kartę SIM w kiosku. Włożyłem do telefonu i przyszedł monit że jakiś numer próbował się skontaktować.
Zarejestrowałem się w Google i Apple ID tym numerem, nikt ze znajomych nie ma jeszcze tego numeru, wszystkie zgody marketingowe odznaczone.

Następnego dnia wydzwaniają jakieś numery a jak byłem łaskaw już oddzwonić odezwała się jakaś kobieta że "rozmowa jest nagrywana, nazywa się tak i tak, jest z takiej i takiej firmy i z kim ma przyjemność". No to pytam w jakiej sprawie Pani się kontaktuje to ta sama formułka "nazywa się tak i tak, jest z takiej i takiej firmy i z kim ma przyjemność". Nie podałem żadnych danych, powiedziałem do widzenia i się rozłączyłem. Chodzi o ten numer

Więc co tu jest grane? NOWY numer już w bazie danych? Jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprzedawca kręci wałka? Operator? Bo nie sądzę aby Google / Apple "sprzedało" mój numer telefonu i to mnie nurtuje a "losowanie" numeru telefonu w Polsce jest nielegalne.

Może @niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona @Watchdog_Polska coś doradzicie? Chłonę jak szalony Wasze kursy i stosuję się do sec-IT ale... JAK ona? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ps. Już nawet nie jest to tak bardzo upierdliwe bo jak Cię nie mam w kontaktach to się nie dodzwonisz do mnie, dostanę tylko powiadomienie SMS że próbowałeś ale zachodzę w głowę JAK?

#telefony #orange #pytanie #security #prawo
CarlVonVogel - Mirki co tu jest grane? Jakiś wałek ktoś tu kręci? ( ಠಠ)

Kupiłem ka...

źródło: comment_16144344156W2p5wmO763NhuCUoiizAZ.jpg

Pobierz
  • 9