Wpis z mikrobloga

@waro: i jakbyś się urodził z wadami to twoim zdaniem ten wykres powinien usprawiedliwiać twoich rodziców, czy jak to wygląda? Życie twojego potomstwa to nie jest statystyka, tylko robisz co możesz, żeby miało jak najlepsze możliwości, a nie zabawiasz się z siostrą dla kilku minut przyjemności tyle w temacie. Upośledzonemu własnemu dziecku te wykresy pokażesz? Zdrowemu też i powiesz, że miał szczęście, bo tatuś się dobrze bawił, bo miał prawo? Jak
@waro: badanie odbyło sie na 141 dzieciach które wywodzily sie z dosyć malych i dosyc odizolowanych społecznosci, co mogło miec wpływ na wynik ze wzgledu na ubogą pule genetyczną. Szansa na genetyczne uposledzenie wzrasta wraz z iloscią pokolen pochodzących z kazirodztwa

Gdy brat u siostra nie pochodzą z kazirodczego zwiazku szanse że ich dziecko odziedziczy dwie identyczne kopie recesywnego genu odpowiedzialnego za upośledzenie wyniszą 1/16.
@genesis2303: Ok, czyli albo nie umiesz czytać ze zrozumiesz albo nie umiesz into angielski xD

Wykres przedstawia szansę nabycia ciężkich wad genetycznych u dziecka - przy związkach kazirodczych jest to 42%, a przy innych 8%.

I jakbyś przeczytał inne moje komentarze tutaj to byś wiedział - jedyne co mi się nie podoba, to jakiekolwiek karanie za kontakty kazirodcze. Ze względu jednak na wspomniane wady genetyczne u ich potencjalnych dzieci - jestem
@hansschrodinger: aha no dobra chore dzieci. Dlaczego więc kazirodzkie związki homoseksualne nie są legalne? Z tego dzieci nie będzie.

Dlaczego związki dwóch genetycznie chorych ale niespokrewnionych osób są legalne nawet jeśli szansa na chore dziecko to tam 100%?