Wpis z mikrobloga

Łańcuch rozrządu dobiega kresu żywota ? Opel Corsa D 1.4 (silnik z14xep) - wg zaleceń producenta łańcuch powinno się wymienić przy 150 000 przebiegu, autko ma 160 000, z drugiej strony to wydatek ponad 1000 zł (z robocizną). Autkiem jeździ żona i narzeka że silnik jest głośniejszy niż zwykle po odpaleniu. https://www.youtube.com/watch?v=kAXx5qIvCC0&ab_channel=TheJaskier666
#mechanikasamochodowa #opel
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaskier: A gdzie przeczytałeś takie zalecenia producenta? Łańcuch rozrządu jest bezobsługowy i jeszcze nie słyszałem, żeby jakiś producent podawał interwał kilometrowy do wymiany tego elementu.
  • Odpowiedz
@jariosalieri: tak oczywiście, sprawdzam i wymieniam też regularnie olej co rok i to na taki lepszej jakości. Robię po 5000 km rocznie więc nawet nie muszę dolewać bo nie łyka oleju
@zpue: w książce serwisowej producenta . Łańcuchy rzadko pękają to prawda, ale nie zawsze dosłużą do kresu żywota auta. Terkot też jest poza tym irytujący bo wcześniej silniczek chodził w miarę cicho
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaskier: Byłem kiedyś w skodzie pytać o wymianę, to mi powiedzieli, że producent nie zaleca wymiany, ale jak już przejechałem 400 tys, to stwierdziłem, że jednak wymienię, chociaż nie wydawał takich dźwięków jak twój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tylko_noc: Zapytaj producenta samochodu co ile wymieniać łańcuch rozrządu, zobaczymy co ci odpowie, ewentualnie pokaż mi instrukcje obsługi auta, która o tym informuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jariosalieri: Nie napisałem, że nie należy wymieniać, tylko, że producent ma swoje stanowisko w tej sprawie, a brzmi ono: nie zaleca się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jariosalieri: Oczywiście, że należy kiedyś wymienić, ale na pewno nie przy przebiegu 150 tys. ,ewentualnie w momencie jak zaczyna hałasować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jariosalieri: Może tak, ale pytanie, czy tam faktycznie były przebiegi 150tys, bo wiesz jak to jest, to co na liczniku, nie zawsze zagadzać się będzie z silnikiem. :)
  • Odpowiedz
@zpue: Napisałeś tak jakbyś zgadzał się z producentem.

Oczywiście, że należy kiedyś wymienić, ale na pewno nie przy przebiegu 150 tys. ,ewentualnie w momencie jak zaczyna hałasować.


@zpue: Są silniki w których dobrze wymienić zaraz
  • Odpowiedz