Wpis z mikrobloga

Yamaha XJ600 - kojarzy ktoś w jaki sposób można zmodyfikować wydechu XJ600 aby były ciut głośniejsze? Niewiele ale jednak, bo seria jest za cicha, zdecydowanie hhe :P

#motocykle
  • 23
  • Odpowiedz
@Koichi: w tym problem, że seria mi się podoba, chciałbym utrzymać serię a ponoć jest sposób, żeby jakoś zmodyfikować i jest troszeczkę głośniej ale nie jakoś bardzo głośno, trochę bardziej basowy ale nie jak na przelocie :)
  • Odpowiedz
Polecam kominy dedykowane od Dominatora + dBkillery. Bez nich, na pełnym przelocie, jest jednak trochę za głośno (w garażu włączają się alarmy w samochodach).
Obok amora od xj6 to najlepszy mod jaki popełniłem.
  • Odpowiedz
@shaman30: @Enfi: @shaman30: Ale dalej, chce utrzymać wygląd oryginalny, nie chce zakładać customowego wydechu, a ponoć jest jakiś sposó na wycięcie czegoś etc. i szukam osoby któa coś wie na ten tamet ;p
  • Odpowiedz
@LrPrl: No to napisałem - sprawdź Edhaust. Otworzy wydech i dobierze bebechy według Twoich preferencji. Wygląd zewnętrzy zostaje niezmieniony.
  • Odpowiedz
@Enfi: Uhh, myślałem, że t omarka tłumików, dzięki odezwe się do nich, aczkolwiek myślę, że koszt modyfikacji w firmie może przewyższyć koszt motocykla :x

@jaceks653: Nie chce budzić całego miasta, ale ciut głośniej fajnie by było, bo niby r4 600cm a 125 mnie zagłuszają xD
  • Odpowiedz
@LrPrl poczekaj chwilę, lewy tłumik niebawem sam się przepali - ten typ tak ma.
Niestety każda ingerencja w fabryczne puszki tylko wzmocni efekt pierdzenia.
Wydech akcesoryjny to jedyna sensowna opcja i najlepszy lek na depresję jaki spotkałem
  • Odpowiedz
@shaman30: Coż, to w takim razie zmienię... Motocykl. xD Nie to, że i tak to planowałem, ale można przyśpieszyć ten proces :)

U mnie niby bodajże 37 tys przebiegu (przekroczył motocykl 6-8 lat temu niemiecą granicę więc możliwe, że x2) i nic nie przepalone hmm... Aczkolwiek potrafi sobie strzelić z wydechu zarówno jednego jak i drugiego, mimo iż po za tym wszystko wyregulowane aczkolwiek chyba lekko za bogato benzynki. Ale
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Dlatego nie chce bardzo głośnego, tylko wydobyć głębie dźwięku i przy okazji odrobinę głośniejszy :) Aktualnie poniżej 5 tys rpm, nie słychać moto już 100m dalej wcale :P Przy 10k rpm też w sumie niewiele słychać heh... :P
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Mój kask to słabo wygłusza tak czy siak, nawet jakbym bez jeżdził to jest po prostu cicho, nawet jak się stoi i gazuje, to naprawdę 125 w 4 suwie głośniejsze :D
  • Odpowiedz
@LrPrl: no i co z tego? dzwięk i tak nie wpływa na bezpieczeństwo :p to jakiś urban legend
jedyne na co wpływa to na negatywne postrzeganie motocyklistów, przez wszystkich innych uczestników ruchu drogowego

aczkolwiek jeśli lubisz słyszeć basowe brzmienie i sprawia ci taki głośniejszy dzwięk radość, to znajdź taką firmę, zadzwoń do nich i zapytaj. Powinni coś ogarnąć.
  • Odpowiedz