Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
w sumie to nic, złodziej to złodziej ( )

@321_654: w Polsce ściąganie ebooków nie jest kradzieżą - jest w 100% legalne i opodatkowane w opłacie reprograficznej. Nazywasz złodziejem kogoś, kto nie łamie prawa. Tak samo mogę powiedzieć, że jesteś złodziejem bo chodzisz po publicznym parku
@Waspin: chomikuj to nie jest legalne źródło, co innego pobierać z wolnelektury, a co innego jeśli chodzi o portal gdzie ktoś nielegalnie coś udostępnia. Nie widzisz w tym różnicy i będziesz upierał sie, że znalazłeś lukę w prawie, która pozwala komuś bezkarnie korzystać z czyjejś pracy nie płacąc za to nawet grosza?
Przykład z parkiem tu nie pasuje i nie oddaje tej sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@321_654:

chomikuj to nie jest legalne źródło

W polskim prawie nie ma mowy o "legalności" źródła, to ono nie widzi różnicy a nie ja. Prawo jest jasne - upublicznianie filmów i ebooków w internecie to przestępstwo. natomiast ich ściąganie przestępstwem nie jest - to nie jest "luka", użytek osobisty danej treści jest w prawie szczegółowo opisany. Mało tego, piszesz, że nie płacę za to ani grosza co jest jawnym kłamstwem. W
Prawo jest jasne - upublicznianie filmów i ebooków w internecie to przestępstwo. natomiast ich ściąganie przestępstwem nie jest


@Waspin: widzisz w tym pewien absurd czy nie? Osoba, która ten sam plik wrzuca do sieci łamie prawo co jest oczywiste, ale inna osoba, który ten sam plik pobiera prawa nie łamie. Oczywiście możesz dalej wspierać ten proceder ciesząc się, że da się coś pobrać z chomika, ale nie rób proszę ***** z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@321_654: mnie nie interesuje Twój powalony kodeks moralny ani co o tym sądzą artyści, którzy w międzyczasie nie mają oporów brać kasy z dotacji fundowanych z moich opłat. Interesuje mnie jakie jest prawo - w świetle prawa mogę do woli ściągać a Ty o ile nazwiesz mnie złodziejem to spokojnie przegrasz proces cywilny o zniesławienie. W Szwecji prawo autorskie jest jeszcze słabsze. Uważasz, że Szwedzi to złodzieje jako naród? U nich