Wpis z mikrobloga

Stoję na zawodowym rozstaju dróg. A najbardziej przeszkadza mi własna głowa. Co byście zrobili?

A - zostaję w aktualnej firmie, gdzie mam dobrą pozycję, powolutku robię swoje, ale ciężko o perspektywy na awans i podwyżki, choć jestem cenionym pracownikiem i jak możliwości się otworzą, to mam szansę. Mam też świetne relacje z ziomeczkami z pracy, jest super atmosfera, a ja cenie szyld swojej firmy
B - idę do firmy, która sama się po mnie zgłosiła, dostaję 40 proc. więcej kasy i stanowisko wyżej, ale jednocześnie znacznie większe obciążenie jeśli chodzi o odpowiedzialność. Do tego niezbyt cenię szyld tej firmy, która jest rywalem mojej aktualnej. Uważam ją za trochę mniej etyczną

Mam problemy z wiarą w siebie, więc mam zaburzony obraz, bo nie wiem, czy sobie poradzę w nowym miejscu. Ale jak sami widzicie, sprawa nie jest oczywista. Help.

PS. oczywiście spróbuję negocjować coś ze swoją aktualną firmą, powinni chcieć mnie zatrzymać (mam nadzieję)

#praca #pracbaza #pomocy #zalesie
  • 62
  • Odpowiedz
Do tego niezbyt cenię szyld tej firmy, która jest rywalem mojej aktualnej. Uważam ją za trochę mniej etyczną


@Abaddon84: pomyśl, jaki brainfuck miał mój znajomy, który wybierał pomiędzy ofertą projektowania FPGA dla BAE Systems lub Goldmana Sacha :))))

PS. @m0rgi: Jak wyżej, potem wysłali go do bazy w Arabii Saudyjskiej, obok której spadały czasem jemeńskie rakiety :)))
  • Odpowiedz