Wpis z mikrobloga

Miałem okazje popracować dzisiaj na windowsie. Szczerze nie rozumiem ludzi którzy wybierają to gowno ponad maca. AirDrop, handoff, universal copyright, continuity. Tych rozwiązań nic nie przebije. Rozbudowana paletą gestów na Macu. Pamietam jeszcze jak żadne windowsy nie miały gestów, jeszcze nie skopiowali. Teraz maja ale i tak na Macu lepiej to działa. #apple #macbook
  • 25
Korzystałeś z maca długo to znasz od podszewki widnowsa użyłeś raz i oceniasz bo nie znasz tego ekosystemu ja też nie znam maca i w sumie nie mam potrzeby bo robie to co ty na Windowsie i n
Odwrotnie bez różnicy
@kaceka: Obrazów jpeg, png. Przerzuciłem dużo plików między programami i mniej więcej zorientowałem się na przejrzystości samego windowsa i tego co oferuje w szeroko pojętej płynności. Gesty na maku czy iOS są bardzo intuicyjne, szybkie i łatwo się do nich przezwyczaic. Ułatwiają życie. Da się bez nich obejść ale jest z nimi dużo lepiej i widać ze system jest w ten sposób przyjazny i domyślny intencji i nawyków użytkownika.
@Apex113: Tak ale po co sobie życie utrudniać jak jest coś lepszego, ładniejszego i co załatwia sprawę w przyjemny sposób. Które wybierasz. Używałem 10 chyba. #!$%@? wie w sumie. Kafle ma. Raczej jakiś nowy.
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: fajnie, bo op napisał co dla niego jest przewagą a Ty to sprowadzasz tylko do softu chociaż Twój argument akurat jest inwalidą bo jest na to appka z której korzystam i działa elegancko.

I tak się nie dogadamy więc nie ma co się o to spinać. Każdy lubi inne rzeczy. Jeśli mógłbym wybierać to na prywatnym PC też bym sobie postawił macOSa a windows tylko pod granie ;)