Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki i Mirabelki zajmujący się grafiką, moglibyście pomoc mojej różowej? Glowi się z tym już dłuższa chwile i nie może znaleźć rozwiązania, pomyślałem że spytam tutaj. Wiadomość od niej tutaj, a załączniki w komentarzach

Hej, mam problem z kolorami po wyeksportowaniu pliku (PNG, JPG i PDF). Mniej więcej przykład na załączonym obrazku, że barwy blakną. Próbowałam przydzielać profil "roboczy RGB: Adobe RGB (1998) oraz drugim sposobem na "sRGB IEC61966-2.1" a w ustawieniach kolorów zachowując tą samą wartość (jakkolwiek to brzmi), jednak nic nie pomogło na oba sposoby. Bardzo proszę o pomoc, ktoś wie jak temu zaradzić? Problem taki sam w Ilustratorze wersja 25.2 i Photoshopie 22.2

#grafika #grafikakomputerowa #adobe #illustator #photoshop
  • 9
@kavvka: Wyglada, jakby z CMYKa probowala zrobic PNG. Te profile uzywa w jakims konkretnym celu, czy juz ma tak pomieszane, ze jest burdel? Jak bedzie co chwile zmieniac profil kolorow to barwy sie zmienia, czesc z nich nie skonwertuje sie z powrotem.

Niech przywroci ustawienia fabryczne w Illustratorze i bedzie git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kavvka: Nie wiem jaki ma monitor, ale jak nie obsługuje Adobe RGB (szeroki gamut - brzydkie słowo), to kolory też się rozjadą (będą przesycone). A w Windows standardowo ustawiony jest profil wyświetlania kolorów sRGB