Wpis z mikrobloga

@Garcia: Zedrzyj/zmyj farbę co jest na wierzchu. Potraktuj całą ścianę środkiem odgrzybiającym, zagruntuj i pomaluj na gotowo. Jak nie pomoże, znaczy wilgoć idzie od dołu. Jak to twoje mieszkanie to sprzedaj tuż po malowaniu, jak wynajmowane - to zedrzyj/zmyj farbę, jeszcze raz środek antygrzybiczny, zagruntować, pomalować matową farbą olejną, najlepiej dwa razy. Jak wyschnie porządnie to na to dwie warstwy farby emulsyjnej.
@Tichy233: Mam podobny problem przy ścianie tuż przy oknie, ta ściana teraz zimą jest strasznie zmarznięta wręcz lodowata, to nowy lokal, nie mam pomysłu co z tym zrobić.Środek na grzyby pomaga ale i tak wychodzą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c43amg: No to zielonego pojęcia nie mam. Raczej nie powinna przemarzać bo jest styropian. Skoro nie ma rur i jest wysoko to nie powinno być mokro. A Sąsiedzi z dołu nie skarżą się na taką samą przypadłość?
@c43amg: A rury spustowe systemu rynnowego masz poprowadzone na elewacji? Zdarza się, że projektanci chowają je w warstwie ocieplenia, co skutkuje liniowymi mostkami termicznymi. Możliwy jest też wadliwy montaż rur po wierzchu elewacji i woda dostaje się pod warstwę ocieplenia w miejscach montażu obejmy.
@Garcia: @c43amg: miałem kiedyś ten sam problem (domek jednorodzinny here), zaczęło się jak dom został ocieplony. Były różne próby - różne osuszacze powietrza, środki grzybobójcze jak kolega wyżej polecał, czyszczenie, malowanie itp. a i tak zawsze wyłaziło. Problem zniknął po wymiana pieca z węglowego na gazowy z termostatem. Utrzymanie stałej temperatury w okolicach 21 stopni od razu załatwiło sprawę i nawet najmniejsza plamka się nie pojawiła od tamtej pory.