Wpis z mikrobloga

W trakcie najbliższego posiedzenia (24 i 25 lutego 2021) Sejm zajmie się dwoma pomysłami na ograniczenia w dostępie do informacji publicznych. Wraz z Fundacją ePaństwo zwracamy się do parlamentarzystów/tek z apelem o wycofanie lub odrzucenie zmian proponowanych w art. 156 § 5 i 156 § 5b Kodeksu postępowania karnego oraz w ustawie o służbie zagranicznej. Ich wprowadzenie ograniczyłoby dostęp do informacji o działaniach prokuratury i polityce zagranicznej.
Szczegóły na stronie: https://siecobywatelska.pl/podwojny-zamach-na-jawnosc/
Wołam:


___
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348
Więcej na: www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - W trakcie najbliższego posiedzenia (24 i 25 lutego 2021) Sejm zajmie...

źródło: comment_1614158876zQweHyO248ucyRb539tNYV.jpg

Pobierz
  • 14
@Watchdog_Polska co urwy w tym sejmie.
Mogę prosić o podpowiedź? Chciałbym uzyskać informacje na temat mojego pracodawcy. Firma produkcyjna zlokalizowana pośrodku domów jednorodzinnych. Podobno nie ma zezwolenia przez gminę na pracę w godzinach nocnych, która mimo wszystko się odbywa. Dzwoniąc do gminy nie udało się uzyskać informacji bo nie mają czasu załatwić tej sprawy przez telefon. Jak sformułować takie pismo w sprawie dostępu do informacji publicznej? Wystarczy samo zapytanie na zasadzie
Czy
@tonawiarywkilkarzeczy: Generalnie nie ma obowiązku uzyskiwania pozwolenia na pracę w ciągu nocy, zakłócanie ciszy nocnej to wykroczenie, które można zgłosić policji. W Twojej sytuacji można by zawnioskować o udostępnienie treści decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, czy np. nie zawiera ona ograniczeń co do pracy nocnej. Ogólną propozycję wniosku znajdziesz na naszej stronie. Możesz go przesłać mailem na adres gminy. Mamy dziś przejściowe problemy ze stroną, wiec na