Wpis z mikrobloga

#escapefromtarkov #eft #fps
Jak otagować takie pytania o gry fps-survival?
GŁÓWNE PYTANIE jaki jest stan gry teraz w porównaniu z tak dwoma latami wstecz? Gra dalej ma te same wymagania? Pamiętam że na mim sprzęcie po jednym patchu było stabilne 60, po następnym ledwo 40
Jak z oszustami? Jak z Poziomem graczy?
Panię że przestałem grać, bo przy ekstrakcji działy się cuda-wianki nie zawsze fair play, serce mnie bolało że stresu, a że jestem powoli bliżej 40syki, to strach(co za gra). Gniją mi od 2 lat dwie wersje. Podstawowa i najlepsza.
Myślałem by sprzedać najlepszą po taniości, a darmową rozdajo, albo sobie zostawić. Są jakieś tryby nowe dla łam jak ja? Może jakieś serwery Discord(najlepiej pl) dla świeżak ów?
Ogólnie. Gra się rozwija? Mam ryzen 5 2600x gtx 1060 6gb. 16 ddr4 3200.
Grałem trochę w hell let loose i w insurgency sandstorm. DELIKATNE Elementy realizmu wzbudziły chęć wydrukowania mapek i instalacji EFT. Tylko te nerwy. Nie chodzi o syndrom straty broni. Słaby jestem to i tak nie uzbieram.
  • 16
  • Odpowiedz
@Oskins: @Shad_: nie no SSD mam, nie pisałem bo to oczywiste w 2021, jak bym miał jakiś wypasiony najszybszy m.2 to bym napisał, mam normalnie średniej klasy Sandisk 240 GB i jakiś czarny 1TB, te same parametry innej firmy do gier. miałem 2GB najtańszy HDD, ale upuściłem z wysokości 20 cm i przestał działać, widać czemu był najtańszy, mam dyski od gdzieś tak 1998 i spadały mi z wysokości 1,5
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy masz lepszego kompa niż ja a mi chodzi w 60 stałych fps.
Polecam polski discord eft.
Jeżeli chodzi o poziom graczy no to jest różny od lamusów totalnych po ziomkow co biegają tylko żeby się strzelać, musisz być bardzo cierpliwy mam 40 lvl a nadal się wypierdzielam na scavach
  • Odpowiedz
@Oskins: @Shad_: a myślisz że to gra typu wieczna alfa, gdzie powoli najlepsi devi zaczną wygaszać wsparcie(odchodzić do nowych projektów) i gra się zatrzyma, umrze po cichu jak dziesiątki, setki wiecznych alf? to chyba za dużo pracy włożyli, ludzie chwalą dźwięki i wygląd/działanie broni, unikalną mechanikę/metę, wiadomo, gra jest w pewnych aspektach wyjątkowa, co niestety jest jej przekleństwem i zaletą jednocześnie(patrz ja i moje problemy z nerwami), MUSZĄ dać kopa
  • Odpowiedz
mam 40 lvl a nadal się wypierdzielam na scavach


@Babuszka_z_Rasyji: i to jest moim zdaniem nawet dobre(choc wiadomo, czasem programowanie takiego typka jest skopane, nieuczciwe), bo trzyma cię adrenalina, myślisz, planujesz, czasem lepiej ich ominąć, zajść z drugiej strony i mieć pewność: jak na filmach dwa tapnięcia w klatę jedno w głowę z za winkla, niż walenie pół seriami z założeniem że to scav nam się objawił z daleka i zanim
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Moim zdaniem, ta gra nie umrze. Community jest dosyć duże, kasy mają też nie mało, a w planach są nawet 2-3 dlc w tym coś w stylu counter strike z mechanikami eft. Poza tym ich kolejną grą będzie Russia 2028 więc mają pomysł na siebie, a to daje im bardzo duże szanse na osiągnięcie tego co chcą. Oczywiście gra ma problemy technicze typu peeakers advantage itp (ciągle nad tym pracują),
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: @Shad_: moim zdaniem bedzie wieczną alfą, mydlą oczy pięknymi zapowiedziami x broni, uszkodzenia, transfer z mapy na mapę bez menu itd. ale jak im zaufać jak od roku tak naprawdę nic się nie wydarzyło w grze, mapa streets nawet jeszcze nie wiadomo kiedy wejdzie a na sto procent ją samą będą łatać jeszcze miesiące po, nie ogarneli jak przedłużyć chęć zabawy tak naprawdę po miesiącu masz kilkanaście milionów i
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Gra mam obecnie problem z tym, że jest lekki desync. Schowasz się za ścianą, ale nadal możesz dostać dmg bo przeciwnik widział inaczej. Nie jest to coś co daje przewagę w większości sytuacji, ale czasem zdarzy siężę nawet ni zobaczysz kogoś jak na Ciebie peekuje i zabija.
  • Odpowiedz
@Oskins: Przecież Nikita na prawie każdym streamie opisuje co osiągnęli od ostatniego patcha. Ulice będą na patch .13 czyli pewnie za kilka miesięcy, ale nie tylko tę jedną mapę dodazdą w tym patchu. O większości rzeczach niestety patch notes nie wspomina bo mają być niespodzianką/czymś co mamy odkryć, tak jak na przykład kultyści.
  • Odpowiedz
@Shad_: No widzisz czyli trzeba się liczyć z tym że cokolwiek nowego będzie za kilka miesięcy, za miesiąc znowu będzie wipe i będziesz robił to samo od początku
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Panie Kolego odpowiem w sprawie pierwszego posta, wszystko tylko z mojej perspektywy.
Gram od prawie rowniutko roku, zaczalem w Lutym 2020 i gra jest duzo fajniejsza niz wtedy - zmiany z wymaganiami pewnych itemkow FiR daja dodatkowy stres czasami jesli sie znajdzie cos czego sie bardzo potrzebuje.
Z oszustami - nie gram na Labsach ale podobno jest taki trend ze na poczatku wipe jest ich od cholery bo ludzie placa
  • Odpowiedz
Na ta chwile nie widze innego FPS'a w ktorego moglbym grac.


@xJakuzo: dzięki za dobry opis, tak, to zdanie dobrze sumuje Tarkova, wierzę że wielu ludziom ta gra wyznaczyła poziom i nie chca grać w nic innego.
Nawet mocno zmodowana Arma 3 nie ma tego klimatu(może mieć podobny stopień skomplikowania/growego 'realizmu", ale klimatu Tarkova nie ma żadna), grając na tych mapach czułem się jak w jednostce wojskowej w której się wychowałem(kilka
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Nie bawilem sie w takie buildy ale zakladam ze dalej takie dziwne bronie mozna tworzyc. Toporkowcy tez sa - chociaz przez zmiany z FiR musza przezyc zeby opchnac towar na Flea. Osobiscie spotykam ich baaardzo rzadko, zwykle znikaja zanim dobiegne do np. marked roomu.
  • Odpowiedz