Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może pomysł jak ogarnąć pewien problem natury technicznej? Mam dwie karty graficzne i chciałbym jedną wykorzystać do kopania kryptowaluty, póki jeszcze się to opłaca, a drugą do normalnej eksploatacji. Mowa o RTX 3070 i RTX 2080S. Czy można załadować to do jednej budy i jakoś podzielić zadania? Boje się o zasilacz, bo mam tylko 750W od Seasonic 80+Platinum. Sprawdzałem na jakiś kalkulatorach PSU w necie i przy pełnym obciążeniu wychodzi około 680W. Domyślnie chciałbym stworzyć zewnętrzną konfigurację do kopania, którą można by było w późniejszym czasie wykorzystać jako jednostkę "treningową" dla dziecka. Jaka opcja byłaby najkorzystniejsza? Dziękuje za odpowiedzi.
#pcmasterrace #kryptowaluty
źródło: comment_1614101956QVHfde39LzJ4U3Xjtr0yuR.jpg
  • 16
@Amebcio: jak w ogóle wygląda korzystanie z takiego komputera w którym jedna karta oddelegowana jest do kopania? Można spokojnie odpalić gierkę na drugiej karcie czy pozostałe zasoby są zżerane?
@danielinho: normalnie ustawiasz sobie np żeby tylko kopało jedną kartą a drugą ma wyłączoną i tą drugą masz podłączoną do monitora , ściągnij sobie phoenixminer 5.4c , w pliku tekstowym masz całą instrukcję , online też znajdziesz jak wpiszesz how to mine ethereum
@danielinho: Kopanie na grafikach nie ma praktycznie żadnego odbicia na zasobach CPU czy RAM, więc w teorii nie powinno w żaden sposób przeszkadzać. Nie jestem minerem, ale oddelegownie jednej karty do kopania i ustawienie drugiej jako domyślnego urządzenia do gier powinno być proste
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@theromanpolan: piwnica jest sporawa, bo mieszczą się w niej dyski, a i cable management jest łatwiejszy. Do tej pory nie było to problemem, ale teraz... Stojak to całkiem niezły pomysł, muszę to przemyśleć.
@Amebcio: nie wiem czy otwarta obudowa wiele pomoże... Poszukam jakiejś możliwości montażu karty poza obudową, tak chyba będzie bezpieczniej.