Wpis z mikrobloga

@starskaj:

moja propozycja:

1. postawić kopię sklepu gdzieś obok, ale na tym samym środowisku
2. zrobić testowy upgrade natywnym modułem
3. określić ilość pracy potrzebną po aktualizacji do osiągnięcia zadowalającego efektu

czasami może się okazać, że użycie np. takiego Migration Pro będzie bardziej efektywne, ale decydując się na użycie 1-click upgrade masz pewność, że utrzymasz całą konfiguracje sklepu, oczywiście sama aktualizacja to dopiero początek, potem należy skonfigurować szablon, sprawdzić aktualizacje modułów
@starskaj:
To zależy.

Czysta 1.6 na 1.7 słabo się przenosi, bo jest dużo zmian architekturze które robią problemy, jak masz jakieś wypracowane rozwiązania czy haki, albo moduły to bardzo dużo z nich wymaga innej wersji na 1.7, albo ta nie istnieje.

Ja bym stawiał obok nową, i dodawał/przenosił to co dla mnie najistotniejsze, najbardziej bym się bał o SEO.

Zmieniając kombinacje w 1.7 zauważysz, że zmienia się surowy 2-12, 2-11 [id-produktu]-[id-kombinacji]
@starskaj: poradziłeś sobie z migracją?
W moim przypadku migracja z 1.6 na 1.7 za pomocą 1-click auto upgrade nie powiodła się z powodu błędów.
Zresztą każda próba aktualizacji silnika 1-click auto upgrade to masa błędów, nawet na 1.7...

Jeśli masz działającą wersję 1.6 to zostań na niej. Serio. Szkoda zdrowia na migrację.
Ja się upadłem i zrobiłem aktualizację z 1.6 do 1.7.6.X za pomocą modułu MigrationPro.
https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/8934-migrationpro-prestashop-upgrade-and-migrate-tool.html

Kosztował kupę kasy i