Wpis z mikrobloga

Hej.

Mam dwa dni w Górach Stołowych i zastanawiam się gdzie się wybrać. Myślę, że jeden dzień przeznaczę na Szczeliniec. Jak już będę to wypadałoby się wdrapać. Pytanie co do szlaku powrotnego - czytałem, że zimą jest zamknięty, ale czy zamknięty oficjalnie, czy po prostu nie zaleca się tamtędy schodzić? Czy za zejście nim są kary w razie kontroli?

Na drugi dzień myślałem albo nad Błędnymi Skałami, albo nad pętelką na Narożnik. Jak myślicie, co będzie ciekawsze? Nie ukrywam, że wolałbym miejsce z mniejszą ilością ludzi na szlaku czego pewnie w Błędnych Skałach nie doświadczę, ale też chciałbym ładne widoczki, których pewnie będzie mniej w Narożniku?

Ktoś coś?
#gory #podroze #podrozujzwykopem #gorystolowe
  • 15
@rdy: też o tym myślałem. Jest to czasowo wykonalne w jeden dzień w zimowych warunkach i przez ludzi, którzy raczej zimą w góry (aczkolwiek co do Stołowych to zbyt dużo powiedziane) nie chodzą?
@Krupier: nie nazwałbym stołowych górami :D To bardzo lekkie tereny tam się ciężko zmęczyć

Co do zimowych to nie wiem, w letnich to jest wycieczka na 6-7h
@Krupier: spokojnie dasz radę zrobić Szczeliniec + Błędne skały. Na Szczeliniec proponuję od razu kupić bilecik jak wracasz do tej wioski w stronę straganów bo jak trafisz w kolejkę to szkoda czasu. Szczeliniec w górę i w dół to jakaś 1h z piwem w schronie i podziwianiem widoków.
@mat_pl: a gdzie najlepiej zostawić samochód zakładając, że chciałbym to w jeden dzień pyknąć? Na Imce? Czy lepiej najpierw podjechać na Imkę, iść na Błędne Skały, a potem wrócić i podjechać bliższej Szczelińca?

Bilety chyba można online kupić więc o to się nie martwię.
@Krupier: To co wrzuciłeś jest ok, ja tak szedłem i też zostawiałem furę w tym miejscu. Tylko na szczeliniec wchodziłem od północy żółtym szlakiem

Trasa od karłowa do parkingu niestety dość nudna w lesie
Trasa od karłowa do parkingu niestety dość nudna w lesie


@rdy: no to już by była końcówka więc luzik. ;)

Fajnie, dzięki za pomoc. To pewnie machnę takie kółko, a na drugi dzień na spokojnie Narożnik.
@Krupier: Nie chcesz drugiego dnia wybrać się z miejscowości Pasterka i wyjść na Korunę po stronie Czeskiej? Mnie polecono jesienią i nie żałowałem.
@Krupier: Nie wiem jak to wygląda teraz, ja jak byłem jesienią to media różne informacje podawały dlatego podjechałem samochodem do Pasterki leżącej po stronie polskiej i "na partyzanta" przeszedłem lasem na stronę Czeską. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cała trasa do Koruny była bardzo fajna (mocno zalesiona), a na górze dobre widoki + huśtawka dla zdobywców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://en.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=16.3120526&y=50.5168354&z=15&rc=9lWykx-NevEOx-VcV&rs=osm&rs=base&ri=395142&ri=2022887&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9lWxax-67cgikgxlf4Eh7yeqGh1JfL-hB4fdWgvvgPWhjKW7hAq