Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny moje przypuszczenia się potwierdziły: Nadmierne opłaty transakcyjne prowadzą do ucieczki użytkowników w stronę konkurencji. Na górnym wykresie widać średnią opłatę transakcyjną BTC, która osiąga właśnie 25USD

Dolny wykres pokazuje dobową ilość transakcji przetworzoną przez Bitcoin oraz przez Bitcoin Cash. Ten drugi ze względu na większy rozmiar bloku wciąż ma miejsce, a tym smaym zapewnia niemal darmowe transakcje. Ponieważ zarówno Ethereum jak i BTC są kompletnie zapchane, część użytkowników używa BCH jako alternatywy.

Rezultat? W ciągu ostatnich kilku dni, Bitcoin Cash przetworzył godzinowo więcej transakcji niż Bitcoin: odpowiednio 336tys tx vs 265tys w BTC. Innymi słowy, zarówno Ethereum, jak i BCH wyprzedają go pod względem przepustowości transakcyjnej. To kolejny przykład bardzo niezdrowego trendu który stopniowo dusi ten blockchain.

O ile tymczasowe problemy można jeszcze jakoś przeboleć, to dużo większy niepokój budzi brak jakiegokolwiek planu wprowadzenia poważnego rozwiązania - Ci ludzie woleli korzystać z innej kryptowaluty niż używać rozwiązań takich jak Lightning Network, czy Liquid. To nie wróży Bitcoinowi długofalowego sukcesu - ten problem będzie prowadził do trwałej utraty użytkowników, a tym samym do utraty kapitału. Nie wiem jak długo ten system może trzymać się na nogach przy takim stanie rzeczy - może nawet bezterminowo, jeśli grube ryby potraktują go jak złoto. Ale w takich warunkach backendem globalnego systemu finansowego to on nie będzie...

Wykresy można zobaczyć samodzielnie na
https://bitinfocharts.com/comparison/transactions-btc-bch.html#1y
oraz
https://ycharts.com/indicators/bitcoin_average_transaction_fee

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum
A.....o - Po raz kolejny moje przypuszczenia się potwierdziły: Nadmierne opłaty trans...

źródło: comment_1614031698QgkU3cxsllycxlIYu2Kq9n.jpg

Pobierz
  • 23
@Amebcio: Jak ktoś chce płacić 25 dolarów to niech płaci, bo nie musi XD W najbliższym bloku jakieś 7 dolarów jest git (co i tak jest sporo), ale to nie to co na ETH ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie wynosi to 80 dolarów
@fervi: Ja mówię tutaj o średnich opłatach - czyli z uwzględnieniem wszystkich transakcji, dużych i małych. Te 7USD jest prawdopodobnie dla tx złożonej z jednego inputa i dwóch outputów. Ale w wielu wypadkach rozmiar może być nawet kilka razy większy
@Amebcio: Może.

Nie zmienia to faktu, że dynamiczny wzrost BCH na przestrzeni dni jest podejrzany ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wiedząc, że wcześniej mieli swoje boty do spamowania swojego blockchaina, to kto wie, kto wie
@psposki: No bo LTC jest szeroko wspierany, możliwe, że nawet bardziej niż Ethereum pod względem giełd. Znam giełdy, które ETH nie mają, a LTC jak najbardziej.

Ew. ostatni wzrost zainteresowania BCH jest spowodowany delistingiem XD
a to zależy od ilości BTC?


@damian713: To zależy od wielkości transakcji - Bitcoin ma nietypowy system wejść i wyjść. Jeśli otrzymywałeś dużo drobnych transakcji, to przy wysłaniu portfel musi je skonsolidować - w rezultacie powstaje duża transakcja, która wymaga dużej opłaty
@Amebcio: A co jeśli ten wzrost transakcji BCH jest spowodowany mitycznym skalowaniem ETH na łańcuchu BCH? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@mDvMatti: Nie no, warto. Dlatego ludzie używają innych łańcuchów (po prostu Amebcio chce trollować xd) i tak się często robi, szczególnie z Binance (gdzie opłaty są od zawsze potężne).
@fervi: @Amebcio: Okej. Już myślałem że sie myle, i tyle ile zarobie bede musiał zabulić za prowizje( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak to sobie sprzedam p2p poprostu. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Kto kupuje krypto p2p, skoro może kupić używając konta bankowego, karty itp?