Wpis z mikrobloga

@Strzalka: przez pewien czas miałem układ że pracowałem w dwóch firmach na raz. I to nawet nie były dwa etaty tylko 2*0,5 bo jeden dzien tu jeden tam i tak na zmianę. Fizycznie luz (do tego jeszcze cos tam robilem dodatkowo po godzinach), ale bardzo szybko zaczelo to być niefajne bo trzeba było robić context switche każdego dnia i to męczące dość szybko bo nie robiłem stricte kodzenia tylko do tego
@Strzalka: też się nad tym zastanawiam. Jeden etat w Europie a drugi w USA. Ale cykam się. Zawsze można wziąć drugi a potem zrezygnować z tego który gorszy. Teraz robię coś w stylu 1+0.2 i już mam ciężko to upchnąć
@Strzalka szkoda życia, może szybciej zarobisz ale przez jakiś czas życia nie będziesz miał, do tego pewnie dojdzie stres którego mogłoby nie być na jednym etacie

szkoda zdrowia, lepiej coś w stylu 1+0,2 etatu albo freelancing
@Strzalka: Teraz pracuje w innej strefie czasowej. Startuje o godzinie 16 i na dłuższa metę to nie jest fajne bo ok 18-22 już masz dość. Jakbym wziął 2 etaty to mógłbym zacząć np o 7-8 ale nie wierze ze dam rade dłużej niż 3 miesiące
@Strzalka: Kiedyś robiłem jako kierowca w piekarni, wstawałem o 4 #!$%@? do roboty, obskakiwałem 5-10 punktów w województwie i wracałem o 11, i od razu #!$%@? na 12 do roboty i do 21... Idź Pan w #!$%@? wolę już nie mieć pieniędzy niż tak żyć XD
120pln a 240pln, tak lepiej nie znajde.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Strzalka: nie wiem co oferujesz ale podlicz swoje wssystkie koszta, w tym wycen utrate czasu na swoje zwyczajne życie, czas dla partnerki, dzieci etc. Tylko glupcy wyceniają to na 0 zl.

@Strzalka: krótkoterminowo do rozważenie na dłuższą mete zdecydowanie nie
weź też pod uwagę, że przy 2x tyle roboty twoja wydajność pewnie spadnie i wtedy albo zwiększysz ilość godzin albo będziesz nie fair w stosunku do pracodawców . No chyba, że jesteś młody i dynamiczny to może pociągniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Strzalka: sam mierzę się aktualnie z podobnymi dylematami, ale to, co rozważam jako choć trochę realne to raczej 1.5 etatu, a nie 2. Co więcej, dopuszczam możliwość redukcji pracy na pełen etat do czegoś w stylu 3/4, uzyskując w ten sposób 3/4 + 1/2.

Myślę, że 2 etaty krótkoterminowo też są możliwe, ale wiele zależy też np. od Twojej sytuacji rodzinnej. Mając żonę, dzieci i dodatkowe obowiązki sytuacja nieco się już