Wpis z mikrobloga

@radlin99: Jeśli chodzi o euro to polecam cinkciarz.pl i transakcje społecznościowe. Regularnie tam kupowalem w ostatnim miesięcu i mają najtaniej, po kursie jaki aktualnie jest albo nawet niższy. Potem przelewasz na konto walutowe w mbanku i masz najtaniej. Co do dolara to nie wiem, bo nie kupuję go ale możesz też sprawdzić cinkciarz transakcje społecznościowe albo stronę dollarro.com
@filoop: no wiem wlasnie ale ta prowizja troche slaba jest. Najlepiej na revolucie ale zablokuja mi konto jak wrzuce to co bym chcial wymienic i dlatego kombinuje jak najlepiej to zrobic
@minor983: Widziałem, że na walutomat można obniżyć prowizje dla pierwszej transakcji o 50 czy nawet 75%, czyli będzie 0.1 lub 0.05% (zamiast 0.2%). Można chyba znaleźć w necie linki polecające.

Ja już mam konto na dollarro i cinkciarz. Założę jeszcze na walutomat i zobaczymy jak wyglądają kursy live.
@radlin99: @pijekubusplay: @minor983:

Sprawdziłem i wyszło mi tak:

1. Dla kwot do 5k PLN (chyba, że ktoś ma już mniej limitu) najlepiej wychodzi Revolut.
2. Dla jednorazowej wymiany Walutomat (jeśli ktoś nie ma jeszcze konta, to przy rejestracji z linku prowizja zmniejszona o 75%).
3. Dollarro i Cinkciarz - bardzo podobne kursy, ale jak w danym momencie sprawdzałem na cinkciarz, to nie było dobrej płynności i przy wymianie większej
@minor983: to już lepiej wymienić na cinkciarzu społecznościowym, przykładowo przy sprzedaży EUR na PLN aktualnie zyskujemy jakieś 13 zł na każdym 1000 EUR

A jak ktoś myśli o na prawdę dużych kwotach, to może warto pomyśleć o wyższym planie w revolucie (tylko tutaj dochodzi regulaminowa kara za wcześniejszą rezygnację z wyższego pakietu). Tyle, że Revolut nie jest też jakoś super super bezpieczny. Chyba zdarzają się bany, blokady, itp.
@radlin99: @minor983:
Tak tylko w kwestii #dollarro
To, że mają napisane, że współpracują z bankami, to jest ściema, wszystko idzie na i z BNP, więc nie ma natychmiastowych przelewów póki co. Wypłaty też są ponoć robione do 2h, słaba u nich automatyzacja. W dodatku coś im się dzisiaj zepsuło, kursy stoją w miejscu, a można kupować i sprzedawać. Zrobiłem przed 12:00 dwie wypłaty pln, na mBank i na Pocztowy. Zobaczymy